Знавці та поціновувачі німецької мови з України та Європи зібралися у Львові. Рівно двадцять років тому в Львівському національному університеті ім. І. Франка заснували Асоціацію українських германістів.

Асоціація українських германістів об’єднує шанувальників, викладачів німецької мови, професорів із провідних українських і європейських вишів. Вона створена, аби пропагувати якісне викладання німецької мови на всіх рівнях – від школи до університету. Асоціація також готує кадри та сприяє підвищенню кваліфікації викладачів німецької, забезпечує міжкультурні контакти.

Вагомим аспектом роботи Асоціації є сприяння науковим дослідженням. Зокрема – організаційна допомога при формуванні робочих груп для виконання проектів, інформація про наукові проекти, підтримка при отриманні коштів від спонсорів, ініціювання розробки нових проектів.

Цього року в рамках ювілейних святкувань відбулися ХХ Міжнародна конференція «Німецько-український діалог у мові, літературі та культурі» та засідання круглого столу на тему: «Навчальні програми з германістики та перекладознавства у міжнародному контексті».

«Це – потрійне свято – 20 років Ґете-Інституту в Україні, 20-річчя співпраці з Асоціацією і 20 років минуло відтоді, як в Україні виникло інституційне зацікавлення німецькою мовою і всім німецьким», – зазначила  заступник директора та керiвник мовного вiддiлу Ґете-Інституту в Україні Петра Киппель-Майєр.

Директор мюнхенського фонду Hanns-Seidel-Stiftung,професор Нідермайєр відзначив «наукове зростання українських студентів», що відбувається завдяки українсько-німецькій співпраці й діяльності Асоціації.

Довідково:

Асоціація українських германістів (АУГ) представляє інтереси вчителів, викладачів і студентів – германістів в Україні. Станом на 2012 рік зареєстровано 400 членів Асоціації.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу