На базі Науково-дослідної експериментальної лабораторії в Запоріжжі, що є структурним підрозділом Національного центру «Мала академія наук України», створено філію Малої академії наук.

Про це повідомив заступник директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА Віктор Захарчук.

«Філію відкрито з метою ефективного впровадження інноваційного проекту педагогічної системи «Школа-Мала академія наук» на базі навчальних закладів Запорізької області. Завдяки її роботі покращаться умови для підвищення ефективності та якості навчання, виховання та цілеспрямованого розвитку дослідницьких здібностей учнів, дистанційних засобів навчання, забезпечення розгалуження та зміцнення інформаційно-комунікативної мережі Малої академії наук», – зазначив Віктор Захарчук. 

Керівником філії призначено кандидата педагогічних наук, керівника секції Запорізького територіального відділення МАН, учителя Запорізького технічного ліцею Світлану Білоус.

Довідково:

Мала академія наук України – це освітня система, яка забезпечує організацію та координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення, сприяє нарощуванню наукового потенціалу країни.

На сьогодні Національний центр «Мала академія наук України» є закладом, що виконує загальнодержавні функції з пошуку, розвитку та підтримки обдарованих і талановитих учнів. Щороку Центр проводить приблизно 30 всеукраїнських заходів науково-методичного спрямування і понад 40 масових заходів для обдарованої учнівської молоді. Запроваджуються нові освітні проекти, зокрема міжнародні. Щороку зростає кількість дітей, залучених до науково-дослідницької діяльності МАН, наприклад, у 2011 р. – приблизно 250 тис. обдарованих учнів з усієї країни.

Більшість учнів МАН надають перевагу науково-дослідницькій діяльності у галузях філології та мистецтвознавства (25%), хімії та біології, екології й аграрних наук (23%), історії та географії (20%). Дещо менше дітей навчається у секціях наукових відділень математики (10%), комп’ютерних наук (7%), фізики й астрономії (6%), технічних наук (4%).

За інформацією Запорізької ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу