Сьогодні, 4 жовтня, з ініціативи Міністерства культури відкривається Міжнародний фестиваль «Українські діти світу», що триватиме до 6 жовтня.

Цей захід є продовженням великого гуманітарно-культурологічного проекту, започаткованого Леонідом Новохатьком на посаді заступника міністра культури в 2003 році. Крім проекту «Українські діти світу», в той період було засновано міжнародні симпозіуми «Українська театральна діаспора в контексті державної мовної і культурної політики» та «Українська ікона. Іконописне мистецтво діаспори» – заходи, спрямовані на збереження серед закордонного українства рідної культури, мови та віросповідання.

Міжнародний фестиваль «Українські діти світу» покликаний сприяти єднанню молодої творчої генерації українців світу та формуванню культурного майбутнього української діаспори.

Фестиваль збере в Києві 150 дітей із десяти країн світу: Іспанії, Польщі, Португалії, Молдови, Росії, Білорусі, Естонії, Франції, Румунії та України.

2013-й в Україні оголошено Роком дитячої творчості, тому саме тепер фестиваль відроджено після кількарічної перерви та, з огляду на наближення знаменної дати, присвячено 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. Фестиваль триватиме три дні. Дітям, які живуть за межами України, але вивчають рідну мову та зберігають українську культуру, організують екскурсії Києвом, до Національного Києво-Печерського заповідника та Національного музею Тараса Шевченка.

Центральною подією фестивалю стане концерт «Українські діти світу» за участю 30 дитячих творчих колективів української діаспори в Київському палаці дітей та юнацтва. Концерт розпочнеться 5 жовтня о 18:00 за адресою: вул. Івана Мазепи, 13.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу