На Дніпропетровщині від початку нового навчального року впроваджується інноваційний проект «Шкільний учнівський квиток». Картка буде пластиковою, однакового типу з сучасними студентськими квитками. Учнівський квиток є документом державного зразка та виключає можливість його підробки. До єдиного державного стандарту документів освіти входять також атестати та дипломи.

Ініціатива введення учнівських квитків єдиного зразка належить Міністерству освіти і науки України. Експериментальні розробка дизайну, впорядкування процедури замовлення, видачі та дії квитка розпочалися ще у 2008 році. 

У 2013/2014 навчальному році усі школи Дніпропетровської області будуть залучені до збору анкетної інформації своїх учнів, яка буде передана до Єдиної державної електронної бази освіти, за допомогою якої вже не один рік виготовляються дипломи, атестати, студентські та учнівські квитки державного зразка. 

Для того, щоб отримати учнівський квиток, батькам необхідно: заповнити анкету дитини; підкріпити анкету своєю згодою на обробку персональних даних їх дитини; надати фотокартку власника учнівського квитка. 

«За підтримки нашого губернатора Дмитра Колєснікова освітня галузь Дніпропетровщини реалізувала вже не один інноваційний проект. У рамках виконання соціальних ініціатив Президента Віктора Януковича «Діти – майбутнє України» в області створюються комфортні умови для отримання учнями якісної освіти. У першу чергу, це такі проекти як «Освітній округ», «Електронний щоденник», «Шкільний автобус» та «Логістика шкільного автобуса». Проект «Шкільний учнівський квиток» не лише підтверджує право отримання школярем деяких привілеїв, а й поступово привчатиме їх до дорослої відповідальності за офіційний документ – посвідчення особи», – зазначив директор департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА Олександр Демчик. 

Вартість замовлення учнівського квитка – 30 гривень. Сума покриває вартість матеріалів та процес виготовлення квитка. Фотокартка, яка є обов’язковою для отримання посвідчення, не входить у вартість замовлення. Але при цьому не має різниці, робляться знімки централізовано за замовленням школи або учні фотографуються окремо у фотоательє. Сфотографувати дитину батьки можуть навіть самостійно. Головне, щоб формат фото був 3х4. 

У документі будуть вказані повні прізвище, ім’я та по батькові учня, назва та номер закладу, в якому навчається дитина. Шкільний квиток буде дійсний протягом трьох років. Продовжити термін дії посвідчення можна, оновивши фотокартку його власника. 

Чи потрібен сучасному школяреві такий документ, батьки вирішуватимуть самостійно. Навчальні заклади не вимагатимуть обов’язкового замовлення учнівського білету.

 

Школярі, які матимуть офіційне посвідчення свого статусу, отримають пільги на відвідування музеїв театрів, бібліотек, інтернет-клубів та торгово-розважальних комплексів області. Учнівський квиток також надає 50% знижку при купівлі білетів на Укрзалізниці. Найближчим часом міські ради розглянуть питання можливості пільгового проїзду для школярів, які пред’являтимуть квиток у громадському транспорті.

 

За інформацією департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу