Днями на телеканалі «1+1» у програмі ТСН було показано сюжет про дітей на Тернопільщині, які «щодня долають пішки в темряві 14 км, щоб потрапити до школи і додому».

У зв’язку з цим хочемо повідомити, що, згідно з інформацією, наданою відділом освіти Збаразької районної державної адміністрації Тернопільської області, підвезення 30 учнів з с. Болязуби до Колодненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів здійснювалося рейсовим автобусом (приватний підприємець Підгайний Я.С.) впродовж 12 років.

З 11 вересня 2013 року підвезення школярів призупинено через те, що приватний підприємець відмовився від обслуговування маршруту Болязуби – Тернопіль. Проте з 23 до 27 вересня 2013 року вищевказаний приватний підприємець, за домовленістю з відділом освіти Збаразької РДА,  дітей підвозив. 

18 жовтня 2013 року відбудеться засідання конкурсного комітету з питань затвердження маршрутів пасажирських перевезень при обласній державній адміністрації, де одним із питань буде організація рейсу за маршрутом Болязуби – Тернопіль. Після визначення переможця конкурсу відділ освіти районної державної адміністрації зможе укласти договір на підвезення школярів. На сьогодні є попередня домовленість районної державної адміністрації з одним із учасників конкурсу щодо здійснення підвезення учнів за вказаним маршрутом. На добровільних засадах цей приватний підприємець із 7 жовтня 2013 року вже здійснює підвезення дітей, які проживають у с. Болязуби, до ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Колодне.

Зазначимо, що всього в 2013/2014 навчальному році в Збаразькому районі проживають у сільській місцевості за межею пішохідної доступності та потребують підвезення 698 учнів (18,8%). На балансі відділу освіти знаходяться 8 автобусів. Протягом 2005-2013 років на виконання програми «Шкільний автобус» отримано 5 шкільних автобусів за бюджетні кошти. Три автобуси передано на баланс відділу освіти сільськогосподарськими товариствами.

При отриманні шкільних автобусів за державною програмою транспортом у Збаразькому районі першочергово будуть забезпечені Колодненська і Великовікнинська загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу