15 жовтня об 11.00 у Харківському національному економічному університеті за адресою: м. Харків, пр. Леніна, 9а, науково-бібліотечний корпус (НБК), ауд. 501 відбудеться відкриття регіонального міжуніверситетського Start-up центру «First capital», що створений у рамках європейського проекту Тempus Sucsid за підтримки Харківського міського голови й Управління у справах сім’ї та молоді. 

В урочистому заході візьмуть участь представники Міністерства освіти і науки України, Харківської обласної державної адміністрації, Харківської міської ради, Харківський міський голова Геннадій Кернес, а також представники таких установ: представництва Світового банку в Україні, Республіці Білорусь, Молдові; Асоціації «Інформаційні технології України»; представники Європейських університетів: Університету Монпельє 2, Університету Ліон 2 (Французька Республіка), Королівського технологічного інституту (Королівство Швеція), Інституту менеджменту (Португальська Республіка), Технологічного університету Тампере (Фінляндська Республіка), Бакінгемширського Нового університету (Великобританія), Бізнес-інкубатора регіону Рон-Альп, (Французька Республіка); представники університетів України: Харківського національного економічного університету, Харківського національного університету будівництва та архітектури, Харківського національного університету міського господарства, Сумського державного університету, керівництво компаній «IBM Україна» та «MICROSOFT Україна».

Місія Start-up центру – створення та розвиток в Україні екосистеми молодіжного інноваційного підприємництва.

Центр покликаний формувати підприємницьке мислення, навчати основам підприємництва та управління інноваційними проектами, допомогти та підтримати підприємців-початківців, просувати стартап проекти, надавати площі та ресурси для спільної роботи стартап-команд, створювати партнерські мережі «бізнес – освіта», організовувати заходи щодо розвитку підприємницької активності.

Регіональний міжуніверситетський Start-up центр «First capital» створюється для учнів старших класів, студентів і випускників коледжів і університетів, підприємців-початківців.

У програмі заходу:

11.00 – 11.30 – церемонія відкриття центру, НБК, ауд. 501;

11.30 – 12.00 – брифінг організаторів та почесних гостей, НБК, ауд. 505;

13.00 – 14.30 – Start-up Day:

– тренінг «First Capital – first steps» для команд стартаперів, НБК, ауд. 501;

– презентації партнерів Центру (історії успіху та яскраві особистості), ауд. Л 37;

15.00 – 16.30 – круглий стіл «Підприємці та бізнес-інкубатори Харкова – європейські партнери», НБК, ауд. 311.

Довідково

Start-up центр «First capital» створюється в рамках європейського проекту «Створення мережі міжуніверситетських Start-Up центрів для підтримки та просування студентських інноваційних проектів» (SUCSID), що реалізується в межах програми Tempus IV Європейського Союзу. Члени партнерства: університети України, Республіки Білорусь, Республіки Молдова, Королівства Швеція, Великої Британії, Португальської Республіки, Фінляндської Республіки. Важливою складовою проекту є залучення до роботи бізнес-інкубаторів європейських країн, асоціації ІТ-компаній «Інформаційні технології України», компаній, які займаються просуванням та підтримкою інновацій. Головною метою проекту є розвиток інноваційної та підприємницької діяльності в країнах-партнерах шляхом підвищення креативності, конкурентоспроможності та здатності до працевлаштування випускників університетів і розширення співпраці між університетами, інноваційними та інвестиційними компаніями для комерціалізації знань. Чотири Start-up центри будуть створені в ході реалізації проекту в трьох країнах: Україні, Республіці Білорусь, Республіці Молдова. Відмінною особливістю пропонованої концепції є створення інформаційної мережі, що зв’язує всіх учасників проекту для презентації розроблених інноваційних проектів та ідей, і створення інноваційного банку ідей, які використовуватимуться потенційними інвесторами, партнерами та іншими зацікавленими сторонами. Більш докладна інформація на веб-сайті проекту: http://sucsid.competence.in.ua 

Контакти: Кононов Олексій Олександрович – кандидат філософських наук, доцент, керівник відділу маркетингу та корпоративних комунікацій ХНЕУ. Тел. (057) 702-09-96, (050) 301-50-06 

E-mail: kononov.olexiy@meta.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу