Студентка ДонНУ – наймолодша учасниця Гейдельберського форуму Абелівських лауреатів - lgggВидатний американський математик Норберт Вінер говорив: «Математика – наука молодих. Заняття математикою – це гімнастика розуму, для якої потрібні гнучкість і витривалість молодості». Одним із таких перспективних молодих науковців є третьокурсниця спеціальності «Математика» факультету математики та інформаційних технологій Донецького національного університету Аліна Матюхіна. Щорічно вона поповнює свій арсенал наукових досягнень. Наприкінці вересня вона представляла Україну на міжнародному форумі в Німеччині, про що розповіла кореспонденту газети «Університетські вісті» Альбіні Крупка.

– Аліно, розкажи, як ти потрапила на Гейдельберський форум Абелівських лауреатів? 

– Розпочалося усе з конференції в МДУ (Російська Федерація), де я представляла ДонНУ. Моя наукова робота посіла перше місце серед робіт 167 учасників, після чого надійшла пропозиція подати заявку на участь у Форумі. Із 10 000 зацікавлених було відібрано 200 осіб з усього світу, серед них аспіранти та кандидати наук, магістрантка з Республіки Фіджі та я – студентка 3 курсу Донецького національного університету.

Цей Форум об’єднує видатних учених із метою взаємодії з обраною групою молодих дослідників усього світу. Упродовж останнього тижня вересня ми відвідували семінари та дискусії з видатними вченими у галузі комп’ютерних наук і математики – лауреатами премій Абеля, Тюринга, Філдса і Неванлінни.

– З ким тобі вдалося поспілкуватися? 

– Із надзвичайною цікавістю я слухала лекції Юхима Зельманова, Майкла Френсіса Атья, Аві Вігдерсона, Вінтона Грей Серфа. Також мені вдалося поговорити з американським ученим у галузі теорії обчислювальних систем, лауреатом премії Тюринга Ричардом Карпом. Він розповів про те, що молоде покоління буде більш успішним у подоланні кордонів між математикою та інформатикою.

– Чи складно дівчині займатися наукою? 

– На сьогодні в науці не існує дискримінації для жінок. Розроблено безліч заохочувальних програм (наприклад, для жінок-програмістів компанія Google надає гранти). Гейдельберський форум відкривала професор математики і прикладної математики в Прінстонському університеті (США) Інгрід Добеши. Вона є також президентом міжнародного математичного товариства.

– Ким ти бачиш себе через 10 років? 

– Зараз моє життя насичене різними надзвичайними подіями, зустрічами з цікавими людьми. Сферою моїх наукових інтересів є математичний аналіз, теорія чисел, теорія зворотних послідовностей, проблема Помпейю. Під керівництвом кандидата фізико-математичних наук, доцента Леоніда Оридороги та доктора фізико-математичних наук, професора Валерія Волчкова я вже написала кілька наукових робіт. Головними пріоритетами для мене залишаються математика, комп’ютерні науки та математична англійська.

Власне майбутнє я бачу в наукових дослідженнях. Для досягнення результату сумлінно навчаюся та прагну бути кращою в будь-якій справі, і, на мою думку, мені це вдається.

За інформацією Донецького національного університету

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *