У Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка розпочала свою роботу Міжнародна наукова конференція «Актуальні проблеми археології та історії раннього залізного віку». Конференція присвячується 250-річчю розкопок Мельгуновського кургану.

На Кіровоградщину з’їхалися дослідники скіфської доби не лише з міст нашої держави: з Києва, Одеси, Донецька, Полтави, а й з-за кордону, зокрема, Російської Федерації, яка представлена науковцями з Москви та Санкт-Петербурга, а також є історики з Республіки Молдова та Білорусі. 

Мельгуновський курган, що був розкопаний на території сучасного Знам’янського району Кіровоградської області, відіграє важливу роль у дослідженні скіфського періоду вітчизняної історії. Саме тому, звертаючись до учасників конференції, заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Галина Пастух наголосила: «Велика Скіфія – це частина нашої історії, це невід’ємна складова духовної спадщини нашого народу. Не випадково зображення птаха – степового орла з Мельгуновського скарбу – лягло в основу гербової символіки Кіровоградської області». Усім науковцям, які братимуть участь у секційних засіданнях, що триватимуть сьогодні протягом дня, Галина Пастух побажала плідних дискусій і сміливих креативних ідей, які б рухали наукову думку вперед.

У програмі наукової конференції – низка лекцій, а завтра роботу конференції продовжать поїздка на місце Мельгуновського кургану в села Трепівка та Копані Знам’янського району і відкриття відповідного інформаційного стенду.

За інформацією Кіровоградської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу