15 жовтня 2013 року в газеті «Комсомольская правда в Украине» № 230 опубліковано статтю «Охота на книги: в школьных подвалах прячут Шекспира и Экзюпери» щодо заборони користуватись у школах книгами без грифу Міністерства освіти і науки.

З огляду на це інформуємо, що на виконання наказу МОН від 02.08.2012 № 882 «Про використання навчальної літератури в загальноосвітніх навчальних закладах» і листа МОН від 05.09.2013 № 1/9-607 «Про використання навчальної літератури» Державною інспекцією навчальних закладів України за участі працівників Інституту інноваційних технологій і змісту освіти проводиться планове вивчення питання в регіонах щодо використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах. 

У зв’язку з впровадженням з 1 вересня 2012 р. оновленого Державного стандарту початкової загальної освіти та з 1 вересня 2013 р. Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти Міністерство освіти і науки видало нові підручники та навчальні комплекти для першого, другого та п’ятого класів загальноосвітніх навчальних закладів. З огляду на вищевикладене, не рекомендовано користуватися підручниками та навчально-методичною літературою для зазначених класів, що видані в попередні роки, оскільки їх структура та зміст не відповідають інноваційним підходам у методиці, запитам дітей цього віку в пізнанні, спілкуванні, різноманітній продуктивній діяльності. Методичний апарат не реалізує провідних функцій підручників (інформаційної, розвивальної, виховної, мотиваційної) та особистісно-орієнтованого підходу до навчання, і в кінцевому варіанті не дає можливості опанувати рівнем навчальних досягнень, визначених новими навчальними програмами для цих ланок освіти.

Наголошуємо, що художня література, яка знаходиться в бібліотеках навчальних закладах, не є об’єктом перевірки Державної інспекції навчальних закладів на наявність грифу МОН, про що вказують автори публікації.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *