Україна залишається однією з небагатьох держав у світі, де існує значний ризик спалаху поліомієліту через низький рівень імунітету дітей.

Про це повідомляє Дитячий фонд ООН ( ЮНІСЕФ) до Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом, що відзначається 24 жовтня.

“Останнім часом завезення поліомієліту серйозно загрожує країні у зв’язку з циркуляцією вірусу в Ізраїлі. Ймовірні випадки захворювання були зареєстровані і в Сирії. Діти в Україні особливо уразливі, бо менше 50% дітей були вакциновані проти поліомієліту”, – заявили в організації .

Вкажемо, що на сьогодні поліомієліт залишається ендемічним лише в трьох країнах світу – Нігерії, Пакистані та Афганістані.

“Поліомієліт є високоінфекційною хворобою, спричиненою вірусом поліомієліту. Вірус вражає нервову систему і може призвести до паралічу або навіть смерті протягом кількох годин. Ліків від поліомієліту не існує. Імунізація є єдиним способом захисту від хвороби. Безпечні та ефективні вакцини існують, і вони дуже важливі для захисту дітей від поліомієліту. Щеплення проводиться кілька разів і захищає дитину на все життя”, – розповіли фахівці організації .

“Могутнє лобіювання проти вакцинації, скептицизм і дезінформація населення про щеплення в Україні є одними з причин швидкого зниження охоплення імунізацією”, – пояснюють представники ООН.

За інформацією ЮНІСЕФ, лише 46% населення позитивно ставляться до щеплень для дітей. Організація вважає, що останнім часом це вже спричинило в Україні спалахи таких інфекційних захворювань, як кір, краснуха та епідемічний паротит (свинка).

За матеріалами сайту deti.mail.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *