Юні омбудсмени зустрілись з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини - skoУчора, 29 жовтня, в Київському Палаці дітей та юнацтва в рамках Всеукраїнської школи управлінської майстерності, організованої Міністерством освіти і науки України, відбулася зустріч лідерів учнівського самоврядування загальноосвітніх навчальних закладів з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською.

Під час зустрічі з дітьми Валерія Лутковська поділилася досвідом своєї діяльності на посаді Уповноваженого з прав людини та ознайомила з принципами роботи Секретаріату. Валерія Лутковська звернула увагу на те, що значну роль у вирішенні питань, які турбують людей сьогодні, відіграє співпраця з громадськими організаціями, що допомагають скоординувати діяльність щодо захисту прав людини, своєчасно реагувати на проблеми, виявляти системні порушення. У зв’язку з цим, одним із основних принципів, на яких базується діяльність Уповноваженого, є принцип тісної і відкритої співпраці з неурядовими організаціями та громадськістю. При Уповноваженому з цією метою діє Консультативна рада, залучаються громадські монітори, волонтери, працюють експертні ради при Представниках Уповноваженого за участю громадських організацій.

«У нас при Представникові Уповноваженого з питань захисту прав дитини, недискримінації та гендерної рівності діє експертна рада з питань дотримання прав дитини, до якої входять представники громадських організацій, які опікуються проблемами дітей. Але я пропоную створити ще експертну раду за участю дітей, адже тільки вони самі якнайкраще знають, які проблеми їх турбують. Це дуже важливий напрям роботи, який би допоміг в Україні реалізовувати політику в інтересах дітей і за участі дітей», – зазначила Валерія Лутковська.

Між Уповноваженим та дітьми відбулася відверта розмова про ситуацію щодо дотримання прав дитини в Україні. Питання лідерів були не по-дитячому серйозні і стосувалися різних аспектів життя. Зокрема, щодо дотримання прав дітей у закладах освіти, врахування думки дитини під час вирішення питання про можливі форми її влаштування в разі позбавлення батьків батьківських прав, рівня обізнаності дітей про свої права тощо.

Жваву дискусію та зацікавленість викликало питання організації мережі дитячих омбудсменів, їхніх повноваження та можливість впливати на ситуацію за місцем свого проживання.

Учасники школи управлінської майстерності отримали ще один професійний майстер-клас від Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *