На українській мові та літературі діти втрачали свідомість - zno ukr.movaНа другий день української мови і літератури прийшло більше абітурієнтів, ніж на перший. За оперативними даними, шостого червня вранці до пунктів тестування з’явилося 93,1% від усіх зареєстрованих. На першій сесії цей показник був майже на відсоток менший.

Зокрема, до пунктів тестування приходили ті, хто переплутав дату складання тесту, помилився із сесією. За правилами, до ЗНО їх не допустили. Додамо, що й права на апеляцію такі абітурієнти не мають, адже неуважність не вважається поважною причиною. Відтак, діти фактично втратили шанс вступити до ВИШу.  

Водночас громадські спостерігачі повідомляють про якісний рівень підготовки і проведення ЗНО. З боку персоналу, що працює на пунктах тестування, фіксують дрібні порушення, про які складають протоколи.

З боку учасників тестування порушень більше. Абітурієнти не нехтують розмовами в аудиторії та по мобільних телефонах. Їх виявляють під час технологічних перерв та під час роботи над тестом. Зафіксовані випади, коли школярі користувалися схованими у туалеті підручниками з української мови та класичними шпаргалками. Усім, кого спіймали на списуванні, роботи анулювали.

Нервування та стрес під час ЗНО призвели до втрати свідомості двома учасниками тестування. Попри облаштовані медичні пункти, до цих абітурієнтів викликали швидку допомогу. Вони мають право складати іспит з української мови та літератури під час додаткової сесії. (Для цього потрібно написати відповідну заяву).

Аби під час ЗНО почуватися добре та впевнено, медики і психологи радять не перенавантажувати себе у останні дні перед тестом. Розпланувати час у день іспиту, напередодні скласти речі, щоби нічого не забути. А вранці обов’язково поснідати. Хоча б кількома бананами, родзинками чи фруктово-молочним коктейлем – вони додадуть сил.

Відповіді другої сесії з української мови і літератури УЦОЯО обіцяє оприлюднити завтра, 7 червня, о 16 годині.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

2 коментар до “На українській мові та літературі діти втрачали свідомість”
  1. Якщо Ви зареєструвалися для проходження зовнішнього оцінювання під час основної сесії, але не змогли взяти в ній участь, або стосовно Вас була порушена процедура його проведення, що підтверджено рішенням регламентної комісії, то протягом п’яти робочих днів (включно із днем складання тесту з певного предмета) подайте до регламентної комісії Львівського регіонального центру заяву щодо участі в додатковій сесії.
   До заяви додайте документи, що підтверджують поважні причини, які унеможливили проходження зовнішнього оцінювання у визначені терміни.
   До поважних причин, що унеможливили проходження зовнішнього оцінювання, належать:
   – участь у міжнародних змаганнях, конкурсах, олімпіадах, що включені до офіційних заходів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства культури і туризму України;
   – захворювання в період проведення зовнішнього оцінювання, що підтверджено довідкою форми 095/о або копією листка непрацездатності;
   – смерть рідних по крові або по шлюбу;
   – стихійне лихо, пожежа, техногенна катастрофа в день або переддень тестування;
   – інші причини, що унеможливили участь у зовнішньому оцінюванні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *