Представники Урядового уповноваженого з прав інвалідів Олексія Журавка завітали до Центральної спеціалізованої бібліотеки для сліпих імені М. Островського. Вони ознайомилися з досвідом роботи бібліотеки, оглянули читальний зал, методико-бібліографічний відділ, відділ сучасних інформаційних технологій. Працівники бібліотеки продемонстрували різні формати видань бібліотечного фонду: рельєфно-крапкові, плоско-друковані, «озвучені» книги та електронні видання.

Директор бібліотеки Юрій Вишняков розповів про те, що є нагальна потреба в поповненні фонду літературою шрифтом Брайля, аудіокнигами, оновлення потребує техніка та інфраструктура очолюваного ним закладу. Він попросив Урядового уповноваженого з прав інвалідів посприяти у внесенні змін до чинного законодавства, щоб спеціалізовані бібліотеки для незрячих громадян України не сплачували податок на прибуток із надходжень, які вони отримуватимуть для виконання своїх статутних зобов’язань.

Із проханням розглянути порушене питання та вжити можливих заходів Олексій Журавко надіслав звернення до відповідних державних інституцій. Він також зазначив, що доступ інвалідів до інформації – одна із умов їх інтеграції у суспільство. «Від того, наскільки люди з обмеженнями зору будуть забезпечені інформацією у всіх доступних для них форматах, значною мірою залежить успішне вирішення проблем їх соціальної реабілітації та інтеграції в суспільство», – прокоментував звернення Урядовий уповноважений з прав інвалідів.

Довідково

Центральна спеціалізована бібліотека для сліпих імені Миколи Островського обслуговує понад 1000 постійних читачів. Це – люди з обмеженнями зору, ті, хто має труднощі в читанні друкованої продукції, а також працівники в сфері реабілітації та соціального захисту, студенти-дефектологи. Бібліотека забезпечує безкоштовне користування книгами, звукозаписами, іншими документами інформаційного напряму. Архів репродукованої літератури налічує 1 500 найменувань підручників і понад 20 тисяч – художньої літератури.

Прес-служба Урядового уповноваженого з прав інвалідів

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу