Минулого тижня в Києві підбили підсумки конкурсу наукових робіт серед студентів на тему «Український визвольний рух 1920–1950-х років». До п’ятірки робіт, які отримали спеціальні відзнаки від членів журі конкурсу, ввійшли дві наукові студії студентів ЖДУ імені Івана Франка.

За результатами розгляду 37 робіт, що надішли цьогоріч із різних регіонів України, преміями відзначили трьох молодих науковців, ще п’ятеро отримали спеціальні відзнаки журі. Так, робота «Форми і методи спротиву населення Житомирщини більшовицькій політиці колективізації (кінець 1920-х – 1930-і роки)» студентки третього курсу історичного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка Ганни Любчак була нагороджена відзнакою к. і. н. Олега Репана. Надзвичайно цікавою, за оцінкою журі, була також робота студента-третьокурсника ЖДУ імені Івана Франка Володимира Помінчука «Форми та методи боротьби радянської влади з націоналістичним підпіллям в 1944 – 1945 роках на Рівненщині». 

Нагадаємо, що до 70-ї річниці створення Української повстанської армії з метою сприяння розвитку наукових, зокрема міждисциплінарних досліджень історії України ХХ століття, вже вдруге проходив відкритий конкурс студентських наукових робіт «Український визвольний рух 1920–1950-х років». Конкурс організовано Центром досліджень визвольного руху (Львів) та Інститутом суспільних досліджень (Дніпропетровськ) спільно з Національним музеєм-меморіалом «Тюрма на Лонцького» (Львів) та Центром історії державотворення в ХХ столітті НаУКМА (Київ).

На конкурс подавали заявки з шести напрямів: повстанський рух на Наддніпрянщині в 1920-х роках; селянський опір колективізації; ідеологія та програми українського націоналізму в 1920–1950-х роках.; чільні постаті ОУН та УПА в 1920–1950-х рр. (організатори зацікавлені в дослідженнях, присвячених або мало розробленим в історіографії особам, або аспектам діяльності лідерів ОУН та УПА, які не ставали предметом розгляду дослідників раніше); діяльність окремих структурних одиниць ОУН і УПА в певний період; повсякденне життя підпільників і повстанців у 1920–1950-х рр. Водночас організатори зважали на те, що тематика заявки могла виходити поза визначені межі, якщо конкурсант надавав відповідне обґрунтування. Журі цікавили оригінальні роботи, що базувались на аналізі наявної історіографії та були написані з використанням джерел.

«Результати конкурсу засвідчили, що в ЖДУ імені Івана Франка підростає нове покоління серйозних і цікавих дослідників. Сподіваюсь, що ці відзнаки молодих франківців-науковців стануть для них лише початком наукової кар’єри», – коментує ректор ЖДУ імені Івана Франка.

Прес-центр ЖДУ імені Івана Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу