Для школярів України проходить інформаційний тур «Стоп агресії: зірки проти булінгу!» -Із 25 жовтня до 16 грудня 2013 року для школярів проходить Всеукраїнський інформаційний тур під назвою «Стоп агресії: зірки проти булінгу!».

Ініціатори безпрецедентної для України соціальної ініціативи – інформаційний тур «Стоп агресії: зірки проти булінгу!» та бренди видавничого дому Sanomamedia «Домашний очаг» і «Сторі» за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Тур охопить 6 міст. Перша акція «Стоп агресії: зірки проти булінгу!» пройшла 25 жовтня 2013 року в одній зі столичних шкіл.

Булінг визначається психологами як цькування, утиск і дискримінація, тобто тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (з фізичними або психологічними проявами) з боку дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини. Найбільше булінг поширений у шкільному середовищі, але трапляється й у дворі та будь-яких інших дитячих колективах.

У рамках кампанії кваліфіковані тренери з тренерської мережі «Ла Страда-Україна» проводять зі школярами освітні заходи (у форматі лекцій, інтерактивних ігор, бесід), щоб ідентифікувати проблему та показати шляхи її вирішення та запобігання. Апофеозом кожної шкільної акції є зустріч із відомою особистістю, яка також підтверджує юному поколінню, що булінг – це недостойна поведінка.

Акцію-відкриття в місті Києві підтримали один із найперспективніших українських голкіперів, гравець «Динамо» (місто Київ) Максим Коваль і переможці першого та другого сезонів шоу «Х-Фактор» Аїда Ніколайчук і Віктор Романченко.

Знаменитості поділилися з п’ятикласниками своєю думкою про булінг і радо поспілкувалися з дітьми у форматі запитань-відповідей. «Справжній успіх – це результат наполегливості та працелюбності, а не самоствердження за рахунок знущання над іншими», – сказав динамівець Максим Коваль. «Треба займатися улюбленою справою та доводити на футбольному майданчику чи у ринзі, хто насправді кращий і сильніший», – підтримав футболіста співак Віктор Романченко. Аїда Ніколайчук навіть поділилася власним досвідом: «У молодших класах мене ображали. І хоч зараз я розумію, що причиною була дрібниця, але тоді мене це дуже зачіпало! Насправді, той, хто проявляє агресію, не демонструє цим свою силу, а навпаки – показує внутрішню слабкість», – зробила висновок красуня-співачка, яка ще й є мамою 11-річного сина.

«Рішення про проведення туру було прийняте після спілкування з фахівцями з центру «Ла Страда-Україна», – коментує ініціативу від організаторів Ольга Майчук, головний редактор сайту «Домашний Очаг». – На національну дитячу гарячу лінію організації постійно телефонують діти та підлітки , які зазнають цькування з боку однокласників. Кількість таких звернень та історії, які розповідають діти, приголомшують! Таргетовано з цією проблемою в Україні ніхто ще не працював, але її просто необхідно вирішувати! Як? Саме це спільними зусиллями ми спробуємо зрушити з місця цієї осені, проводячи інформаційно-просвітницькі акції в межах туру у школах різних регіонів країни». У «Ла Страда-Україна», що є співорганізатором туру, добре знають, що булінг – нагальна міжнародна проблема для підліткового середовища, з якою працюють усі дитячі гарячі лінії світу.

«Національна дитяча гаряча лінія 0 800 500 225, що працює в організації менше року, вже прийняла понад 16 600 дзвінків, і майже тисяча з них стосувалася ситуацій булінгу в різних його проявах. Це достатній аргумент для того, щоб починати активну превенційну діяльність безпосередньо в школах і, завдяки інформаційному супроводу у виданнях Sanomamedia, актуалізувати проблему та спонукати до дії навчальні заклади та батьків, які не стануть частиною нашого туру», – розповіла віце-президент «Ла Страда-Україна» Ольга Калашник.

Європейські експерти із захисту прав дітей сьогодні дуже стурбовані масштабами цього явища та навіть закликають Європарламент запровадити загальноєвропейський день боротьби з цим явищем.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *