Днями в Росії підбили підсумки Міжнародного конкурсу «Краща наукова книга в гуманітарній сфері – 2013». За результатами голосування оргкомітету навчальний посібник під редакцією кандидата педагогічних наук, доцента, завідувача кафедри соціології та соціальної роботи ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет» Віктора Харабета «Реабілітація, соціалізація та інтеграція інвалідів у суспільство» стала лауреатом третього місця.

Організатором конкурсу став Міжрегіональний центр інноваційних технологій в освіті та Наукова бібліотека Вятського державного гуманітарного університету.

Усього на конкурс було виставлено 880 праць – монографій, підручників і навчальних посібників, методичних розробок у галузі гуманітарних наук. Але кращими у своїй номінації були визнані тільки 100 видань. До участі приймали російськомовні роботи, головними темами яких були: історія; археологія; етнографія; економіка;  філософія; соціологія; політологія; правознавство; наукознавство; філологія; мистецтвознавство; культурологія; комплексне вивчення людини; психологія; соціальні проблеми медицини та екології людини;  педагогіка; теорія і методика навчання і виховання.

Навчальний посібник маріупольського вченого Віктора Харабета в номінації «Комплексне вивчення людини; психологія; соціальні проблеми медицини та екології людини» поділив третє місце з виданням доцента Північно-Західного інституту управління (м. Санкт-Петербург).

Диплом другого місця в ректора Казанського Інституту економіки Віталія Тимирясова. Звання ж лауреата першого місця отримали одразу три представники ФГБОУ ВПО «Тюменський державний університет» – Любов Алексєєва, Ольга Дубровіна і Тетяна Шевцова.

Навчальний посібник Віктора Харабета базується не лише на теоретичному матеріалі, а й на прикладі людей з обмеженими фізичними можливостями, які всупереч висновку медиків і думці оточення змогли самореалізуватися в житті. Книжка вийшла інтернаціональною, співавторами Віктора Вікторовича стали  7 учених України та Росії: Сергій Кохан – завідувач секцією основ медицини Забайкальського державного університету; Аліса Андрющенко – доцент кафедри соціальної роботи Харківського національного університету ім. Каразіна; Юлія Шуригіна – завідувач кафедри соціальних технологій Східно-Сибірського державного університету; Андрій Патеюк – професор кафедри соціальної політики, психології та педагогіки професійної освіти Забайкальського державного університету; Юрій Чуприн – директор Маріупольського міського центру зайнятості, Євгенія Кривошеєва – доцент кафедри соціальної політики, психології та педагогіки професійної освіти Забайкальського державного університету; Лановенко Оксана – кандидат соціологічних наук, старший викладач кафедри соціології та соціальної роботи Приазовського державного технічного університету.

Приємно зазначити, що навчальний посібник українського вченого-соціолога, гідно витримавши велику конкуренцію з іншими виданнями, які також претендували на звання «Кращої наукової книги в гуманітарній сфері – 2013», по праву заслужив своє місце на стелажах наукових бібліотек Росії. «Реабілітація, соціалізація та інтеграція інвалідів у суспільство», зараз перевидана вже під грифом Міністерства освіти і науки РФ, використовуватиметься як навчальний посібник у вишах для навчання студентів спеціальності “соціальна робота” і фахівців соціальної сфери України та Росії.

Прес-центр ПДТУ 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *