Педагоги Луганської області об’єдналися у перший в Україні Університетський освітній округ. Ініціатором його створення став колектив Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Університетський округ – це нова форма співпраці шкіл, ліцеїв, гімназій, коледжів із вищим навчальним закладом. Подібні округи вже успішно працюють у Росії, Білорусі, країнах Європи.

Концепцію та нові напрями роботи в рамках округу обговорили голова Луганської облдержадміністрації Володимир Пристюк, представники Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації, керівники районних, міських відділів освіти, члени Вченої ради Луганського національного університету, вчителі та директори шкіл регіону.

Першочергові завдання округу – зміцнити та впорядкувати співпрацю шкіл і вищих навчальних закладів, підвищити якість на всіх рівнях – від дошкільної освіти до вищої школи, і забезпечити регіон молодими педагогічними кадрами .

При цьому Володимир Пристюк рекомендував учасникам округу зосередити увагу саме на кадровій проблемі і питанні якості навчання. «Проблема якості освіти має бути вирішена найближчим часом. Для нашого індустріального регіону особливо важливим є питання підготовки майбутньої науково-технічної еліти. А це неможливо без високого рівня шкільної освіти. Потенціал для цього є і в рамках Університетського округу. Крім того, повернути випускника університету до школи – це завдання стратегічне, яке ми вирішуватимемо разом», – наголосив голова Луганської облдержадміністрації.

Учасниками округу в рамках пілотного проекту протягом року були 27 шкіл регіону. За цей час вони оцінили перспективи і результати співпраці з вузом. Наприклад, у роботі з дітьми, які мають інвалідність. «Наша школа однією з перших в Україні зайнялася інклюзивною освітою. Без підтримки школи викладачами університету ми самі не змогли б подолати цю проблему», – наголосила директор середньої освітньої школи № 4 міста Луганськ Галина Агібайлова.

Система довузівської підготовки, спільні проекти кафедр і шкіл, підготовка магістрів за спеціальністю «Управління освітою», методична підтримка педагогів вченими та низка інших форматів співпраці вишу зі школами, ліцеями, гімназіями регіону створили основу для формування округу. «У регіоні вже діють десятки шкільних округів. І тепер вони можуть об’єднати зусилля під егідою національного університету. Це приклад освітнього співробітництва для всієї України», – зазначила начальник Департаменту освіти та науки Луганської облдержадміністрації Ірина Цимбал.

Учасники ради зазначили, що очікуваним результатом роботи округу стане регулярне спілкування та обмін досвідом, ідеями, думками педагогічної громадськості регіону, участь у міжнародних проектах університету загальноосвітніх закладів області, покращення профорієнтаційної роботи в школах. Крім того, в рамках округу планується формування інтелектуального середовища для розвитку креативності та самореалізації учнів, соціально-психологічний супровід учнів, освіта та психолого-медико-соціальна підтримка дітей із обмеженими можливостями.

За інформацією Луганської ОДА

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу