Київський національний університет імені Тараса Шевченка, за ініціативою навчально-наукового центру радіаційної безпеки 5 листопада 2013 року провів І з’їзд Всеукраїнського об’єднання медичних фізиків та інженерів (ВОМФІ). У роботі з’їзду взяли участь фахівці провідних навчальних закладів, медичних, наукових установ України та представники урядових структур.

Враховуючи, що актуальність розвитку медичної фізики тісно пов’язана з впровадженням новітніх технологій в сферу охорони здоров’я, а підготовка фахівців з медичної фізики з урахуванням міжнародного досвіду є чинником, що суттєво впливає на стан здоров’я нації та розвиток науково-технічного потенціалу країни, учасники семінару зосередилися на таких питаннях: зростаюча роль медичної фізики у суспільстві; пріоритетні напрямки, які повинні якісно переформувати відношення науковців та практиків до цієї спеціальності; необхідність оновлення правової бази, щодо функцій медичного фізика.

Мета цього заходу – привернути увагу суспільства на ефективне використання інтелектуального, творчого та промислового потенціалу вітчизняної науки для вирішення актуальних завдань та забезпечення сталого розвитку суспільства в освітній, науковій, промисловій та інноваційній складових, а також сприяння втіленню державної політики в області впровадження новітніх технологій та підготовки висококваліфікованих конкурентоспроможних кадрів для української держави. З вітальним словом до учасників з’їзду звернувся ректор КНУ імені Тараса Шевченка, академік Леонід Губерський. Він наголосив, що актуальність медичної фізики та її роль у суспільстві невпинно зростає. Саме тому, фахівців у сфері медичної фізики успішно готують десятки відомих університетів в усьому світі.

«Наш університет є першим вищим навчальним закладом у країні, що отримав ліцензію Міністерства освіти і науки України на право підготовки «магістрів» з медичної фізики», – зазначив ректор КНУ імені Тараса Шевченка.

З теплими словами до учасників з’їзду звернулися: заступник Голови Держатомрегулювання України Ольга Макаровська; Президент Асоціації радіологів України Володимир Рогожин; директор ДУ «Інституту ядерної медицини та променевої діагностики НАМНУ» Ірина Дикан; керівник програм та проектів Благодійного Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Вікторія Миколаюк.

За інформацією КНУ імені Тараса Шевченка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу