Другий рік поспіль у Вінниці реалізовується програма з навчання дітей фінансовій грамотності «Афлатун». Програма вже діє у 9 школах міста, а з вересня цього року проект запроваджено ще й у 15 садочках. 1-го листопада у Вінницькій міській раді відбулася зустріч вчителів, вихователів, методистів, представників громадських організацій із регіональним координатором Східної Європи та Центральної Азії секретаріату Афлатун Кетеван Сулавою. Захід пройшов у рамках Всесвітнього дня заощаджень і Всесвітнього тижня фінансової грамотності. 

«Програма «Афлатун» охоплює 101 країну світу, у ній беруть участь більше двох мільйонів дітей. Підручники за цією програмою перекладені 35 мовами світу. Ми надзвичайно раді тому, що Вінниця бере активну участь у програмі, та демонструємо ваш досвід усьому світу», – каже Кетаван Сулава.

У рамках програми дітей різного віку навчають правильно заробляти, заощаджувати та витрачати кошти. Наприклад, діти можуть створювати різні вироби, які потім продають і колектив вирішує, як цими отриманими коштами розпорядитися. Діти можуть закупити подарунки для дитячого будинку, витратити їх на потреби гуртка або ж поїхати відпочивати. У школах ці заняття проводять у позаурочний час.

Координатор програми «Афлотун», вчитель Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 27 Вінницької міської ради Алла Солоненко розповіла, що у їхньому закладі проводиться чимало шкільних ярмарків: «За кошти, отримані з таких ярмарків, ми придбали прикраси для шкільної новорічної ялинки, подарунки для дітей-сиріт, а також організовували родинні свята, на які запрошували батьків школярів».

Для довідки: «Афлатун» – це Міжнародна програма соціальної та фінансової освіти дітей 3-18 років, яка була розроблена в Нідерландах. Вона сприяє соціальній адаптації дітей та формує у них навички правильного використання та економії коштів. Програма спрямована на розвиток самосвідомості, підприємницького духу, дбайливого поводження з ресурсами.

За інформацією Вінницької ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу