Відеоігри збільшують мозок і можуть запобігти деяким хворобам - SuperMario64DSWallpaper1024Відеоігри рідко хвалять, частіше про них чути негативні відгуки. І справа не в графіці або характеристиках ігри, а в самій грі як явищі. Зазвичай геймерів вважають лузерами, невдахами, які сидять цілими днями за комп’ютерами, підвищуючи свій левел у World of Warcraft. А  ігри критикуються в усьому, починаючи від наявності в них надмірної жорстокості та закінчуючи просто засиханням мозку, якщо стовбичити цілий день перед монітором, ганяючи гоблінів. Але тепер настала черга геймерів радіти. Бо наука стає на їхній бік. Нове дослідження вказує на те, що ігри провокують збільшення певних компонентів мозку.

Дослідження отримало дуже коротку назву «Гра в Super Mario стимулює структурну пластичність мозку: сіра речовина змінюється під час гри». Напевно, нічого довшого не вдалося придумати. Але справа не в цьому. Дослідження проводили дві наукові організації – Інститут людського розвитку суспільства Макса Планка і медичний університет Шаріте при лікарні святого Хедвіга. Вчені з’ясували, що мозок здатен збільшуватися та рости в процесі комп’ютерних ігор. За словами авторів проекту, комп’ютерні ігри потребують певних навичок, і цей процес змушує наш мозок працювати вкрай активно.

Це може бути найвеселішим науковим дослідженням в історії. 30 молодих добровольців грали в Super Mario 64 щодня по півгодини протягом двох місяців. Вчені потім досліджували їхній мозок, і з’ясувалося, що мозок збільшився в трьох специфічних областях. Звичайно, людям, далеким від медицини, це мало що скаже, тому вчені пояснили детальніше: ці області головного мозку відповідають за орієнтацію в просторі, стратегічне планування, робочу пам’ять і рухову активність. Усе це є необхідним для комп’ютерних ігор.

Не треба гадати, щоб зрозуміти – це чудові новини для геймерів, які страждають від дорікань рідних і близьких. Мало того, ці результати можуть мати серйозні перспективи. Наприклад, хвороба Альцгеймера провокує всихання мозку, його зменшення. Існує вірогідність, що старі люди можуть вилікуватися від цієї хвороби, граючи в комп’ютерні ігри. Дослідники дуже на це сподіваються.

За матеріалами сайту gizmonews.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *