Шкільний планетарій відкрили на Вінниччині. Тиврівська школа-ліцей стала єдиним навчальним закладом в Україні, під чиїм дахом облаштували власне «зоряне небо». Фахівці кажуть, діаметр його купола сягає 12 метрів. Це третій за розміром планетарій країни, він поступається лише Донецькому та Київському.

До Тиврівської школи-ліцею на навчання у 8-11 класах з’їжджаються майбутні науковці з усієї області. 

За словами директора ліцею-інтернату, обладнати кабінет запрошували київських фахівців. Фарбували стіни у синій колір, стелю зробили білою. Спеціальне дзеркало над дверима розсіює зображення, що подається з комп’ютера. А от купол – дістався у спадок.

«Ми знаходимося в колишньому палаці пана Ярошинського, і приміщення, де нині знаходиться обсерваторія, – це колишня церква. Тобто купол колишньої церкви», – зазначає директор Тиврівського ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки Андрій Подзигун.

Астрономію в ліцеї викладають з 9 класу – раз на тиждень. Проте вчитель зізнається, що проводить із дітьми значно більше часу, особливо ввечері, коли видно зорі та місяць.

У місцевому управлінні освіти кажуть – планують привозити у Тиврів на уроки астрономії школярів із усього району «Ми запрошуватимемо дітей з інших шкіл району, щоб вони мали змогу не тільки побувати у цій обсерваторії, а й отримати якийсь екскурс по Всесвіту, якийсь лекційний матеріал»,- зазначає начальник відділу освіти Тиврівської РДА Олександр Помацький.

Самі ж ліцеїсти кажуть, що не заперечуватимуть, аби кількість уроків астрономії наступного року для них збільшили.

За інформацією Вінницької ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *