Минулого тижня в Житомирському державному університеті імені Івана Франка урочисто відкрили ретроспективну виставку творів живопису «Гармонія душі».

Мета презентації експозиції – відродження духовної культури, художньо-естетичне виховання та розвиток художньо-творчих здібностей у обдарованої молоді, яка шанує свою громадську, національну й особисту гідність, пропаганда і популяризація образотворчого мистецтва.

У відкритті виставки взяли участь ректор Житомирського державного університету імені Івана Франка професор Петро Саух, професорсько-викладацький склад університету, юні франківці, голова Обласної молодіжної творчої спілки художників та мистецтвознавців Інна Величко, провідні фахівці у галузі мистецтва, вчителі та учнівська молодь загальноосвітніх шкіл міста Житомира.

«Сьогодні особлива подія, бо в просторих коридорах ЖДУ імені Івана Франка виставляються роботи молодих художників, яким притаманно бачити світ дещо неординарно, і це особливо відчувається. Це сміливість і відвертість погляду на життя, яскраве сприйняття світу та безкорисна любов до нього. Хотілося б, щоб до всього цього мистецтва приєдналися та відчули його не лише франківці, а й житомиряни – поціновувачі мистецтва», – сказав ректор Петро Саух. Також він повідомив, що до виставки буде залучено експертів, які визначать 1, 2 та 3 місця. «Усі картини достойні милування, але найкращі мають бути відзначені», – наголосив ректор ЖДУ імені Івана Франка.

Вступне слово продовжила й випускниця університету, нині голова Обласної молодіжної творчої спілки художників та мистецтвознавців Інна Величко: «Подібні виставки в Житомирі проводяться лише в ЖДУ імені Івана Франка. Ми завжди вдячні університету, який дає змогу показати мистецтво».

Зазначимо, що на виставці «Гармонія душі» представлено 43 роботи, виконані в різних техніках і жанрах: графіка, олійний та акварельний живопис, театральний плакат. Авторами запропонованих картин є відомі досвідчені та молоді художники, випускники університету, члени Обласної молодіжної творчої спілки художників та мистецтвознавців: Інна Величко, Наталія Штарова, Ігор Донченко, Олена Рачкован, Олена Климова, Валентин Ковальчук, Олена Андрущенко, Іван Сафонов, Ольга Ягодинська та Ольга Василенко.

Усі творчі роботи художників мають спільні витоки – побудовані на основі української пісенної народної спадщини.

Експозиція «Гармонія душі» діятиме на другому поверсі центрального корпусу ЖДУ імені Івана Франка до 15 березня 2014 року.

Прес-центр ЖДУ імені Івана Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *