Луганські студенти-археологи розпочали сезон розкопок - rozkopkiНа роботи у с.Давидо-Нікольське (Краснодонський район) виїжджає перша група студентів під керівництвом директора філії Інституту археології Національної академії наук України Костянтина Красильникова.

«Ми продовжуватимемо роботи на нашій традиційній ділянці. Під Давидо-Нікольським ми працюємо вже шість років. Минулого року ми там працювали двома групами на двох культурних горизонтах. Відкривали поселення стародавніх болгар часу хазарів і пласт бронзового століття. Завдяки цьому змогли прослідкувати, як мінялися археологічні культури в період переходу від кінця бронзового століття на початок залізного століття, до скіфів, кіммерійців», – пояснив Костянтин Іванович.

Матеріали розкопок – основний базис для проведення наукових досліджень. «Там лежать теми наших дисертацій», – говорить Красильников.

Результати пошуків археологів ЛНУ цікаві всьому світу. «Старший науковий співробітник Експериментального центру археології ЛНУ Людмила Красильникова була на конгресі в Татарстані, в Казані. Все голосніше серйозна наука говорить про те, що Подінців ‘ я було територією хазарів . Вона довела й обґрунтувала, що це була прабатьківщина болгар, які потім під ударом пізніх кочівників пішли на Балкани. Тепер болгари можуть прослідкувати хід своєї історії. Ми дали можливість зарубіжній археології побачити, як утворилися держави Угорщина, Болгарія», – розповів в інтерв’ю «Східному варіанту» минулого літа Костянтин Красильников.

Цього року в розкопках візьмуть участь 5 наукових співробітників вишу, 12 студентів старших курсів і близько 40 першокурсників факультету історичних наук. Нагадаємо, що минулого року аномально жарке літо змусило археологів завершити сезон набагато раніше запланованого. Цього року вчені мають намір надолужити упущене.
Перша експедиція продовжиться до 11 липня. Після цього у планах – роботи в Слов’яносербському районі. А завершити польовий сезон Луганські археологи мають намір у Києві, на розкопках Десятинної церкви.

«До цього ми декілька років поспіль працювали в Києві на запрошення Інституту археології Національної академії наук з російськими ученими. Копали Десятинну Церкву, подвір’я князя Володимира Великого, – уточнює Красильников. – Потім була перерва через нестабільну політичну ситуацію. Зараз ухвалюється рішення: потрібно або закривати об’єкт, або продовжувати розкопки».

Відзначимо, що археологічна група під керівництвом Костянтина Красильникова – єдині з вітчизняних фахівців, кому Інститут археології Національної академії наук України довіряє роботи на перелічених столичних об’єктах.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *