Майже сто дітей-сиріт святкуватимуть новосілля - lkjhБлизько сотні повнолітніх волинських дітей-сиріт цьогоріч отримають своє перше соціальне житло. Власне помешкання їм куплять у рамках регіональної програми, яку Волинь однією з перших областей у державі затвердила торік. Житлом забезпечуються діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування, та ті особи серед них, які досягають повноліття, а після виходу з інтернату в доросле життя не мають житла.

Торік забезпечили соціальним житлом 25 дітей-сиріт, а від початку року вже 25-м купили помешкання, ще 19-м – відремонтували.

Зокрема, цими днями, в рамках робочої поїздки до Волинської області Уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка, ордери від квартир у Луцьку вручили п’ятьом дітям, позбавленим батьківського піклування. Ще одній – подарували будинок у селі Красна Воля Любомльського району.

Мета поїздки Уповноваженого в область: вивчення стану виконання Указів і доручень Глави держави у сфері захисту прав дитини, реагування на звернення та скарги, що надійшли з області щодо порушень прав дитини, відвідування закладів для дітей.

«У нашому регіоні ця робота ведеться системно, спільно: частина коштів виділяється з обласного бюджету, частина – з районного, міського або сільського бюджету. Головне – не залишити таку дитину поза увагою, дати їй можливість жити, працювати. Щоб ці діти не почувалися поза турботою держави і суспільства. І я бажаю сьогоднішнім новоселам, аби їхня подальша доля була успішною, щоб вони знайшли та реалізували себе», – доповів голова Волинської ОДА Борис Клімчук Уповноваженому з прав дитини під час вручення ордерів на квартири.

«На виконання завдання Президента України на сьогодні в усіх регіонах розроблені, затверджені та почали реалізовуватись програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Цього року кількість житла, яке отримали діти-сироти, збільшилась майже в п’ять разів порівняно з попередніми роками. Це перший рік реалізації регіональних програм. Окремо, за завданням Глави держави, Кабінет Міністрів України розробляє загальнодержавну програму, і я допускаю, що з наступного року на допомогу місцевим бюджетам із забезпечення житлом сиріт долучиться і державний бюджет. У будь-якому разі завдання таке Президент поставив», – сказав Юрій Павленко.

Водночас Уповноважений із прав дитини зазначив: «У Волинській області діє одна з найконкретніших регіональних програм щодо забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, житлом», – зазначив Юрій Павленко. «Ваші плани на 2013-14 рр. містять перелік найбільшої кількості квадратних метрів житла, хоча кількість дітей-сиріт в області – одна з найменших в Україні».

Новосели щиро дякували державі за таку турботу: «Ми дуже розчулені від такої уваги до наших потреб. Держава не залишила нас без підтримки, дала можливість спокійно жити, навчатися, опановувати професію. За це – вдячність від усього серця. І ми розуміємо, що наш випадок – не поодинокий, останнім часом дедалі більше таких дітей отримують державне житло та підтримку. Такого раніше не було, а нині – стає добрим звичаєм».

За інформацією Волинської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *