«Стаж роботи в школі – 34 роки. 11 років працювала шкільним бібліотекарем, решту  – вчителем трудового навчання. Чи маю я право на пенсію за вислугу років?» Богословцева В.П., м. Кременчук

Пенсії за вислугу років працівникам освіти призначаються за наявності спеціального стажу роботи не менш як 25 років. Працівник, який має 25 і більше років стажу на посадах, ви­значених Постановою Кабінету Мі­ністрів України від 4 листопада 1993 року № 909 «Про Перелік закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислу­гу років», може вийти на пенсію за вислугу років. Проте необхідно вра­хувати, що страховий стаж має ста­новити для чоловіків 35, для жінок – 30 років.

Щодо роботи на посаді бібліотека­ря, то Переліком передбачено посади завідувачки і бібліотекаря бібліотеки як закладу освіти (із статусом юри­дичної особи). Водночас це не поши­рюється на шкільні бібліотеки, які є структурним підрозділом навчально­го закладу, а отже, не мають стату­су юридичної особи.

Враховуючи це, права на пенсію за вислугу років на цей час Ви не маєте.

«Якщо я пропрацював сім років військовим керівником, чи можна зарахувати ці роки до педагогічного стажу?»

Степан Грабовський, м. Дрогобич

Перелік закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, за­тверджений постановою Кабінету Мі­ністрів України від 04.11.1993 р. № 909 (зі змінами) не містить посади військо­вого керівника.

Пунктом 2 Порядку виплати надба­вок педагогічним і науково-педагогіч­ним працівникам навчальних закла­дів та установ освіти, затвердженого Постановою КМУ від 31.01.2001 р.

№ 78 визначено, що до стажу пе­дагогічної роботи для виплати над­бавки за вислугу років педагогічних та науково-педагогічних працівників (далі – стаж педагогічної роботи) за­раховується час роботи на посадах, передбачених Переліком, затвердже­ним постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. № 963, а також: час роботи на посаді військо­вого керівника та керівника допризо­вної підготовки у період до 1 верес­ня 1994 року.

Ольга КОВАЛЕНКО, «Освіта України»

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

13 коментар до “ЩО ВХОДИТЬ ДО СТАЖУ?”
  1. Доброго дня. З 2017 року шкільні біліотекарі були віднесені до обслуговуючего персоналу. Чи скасовується педагогичний стаж,який до 2017 року врахувався,як педагогичний?

  2. Чи зараховується до пед.стажу робота методиста учбово-методичного об’єднання ВУЗу

  3. Прошу відповісти, чи зараховується до пед.стажу робота керівника духового оркестру Аграрного університету?

    1. Шановна пані Олено, якщо Ваша посада є в Постанові Кабінету Міністрів від 14 червня 2000 р. № 963 «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників» (назва посади має збігатися повністю), то Ви є педагогічним працівником.
      Крім того, існує ще й Постанова Кабінету Міністрів від 4 листопада 1993 р. № 909 «Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років», якою Ви також можете скористатися.
      Проте для більш детального розгляду справи та з метою вирішення Вашого питання радимо звернутися до органів місцевого самоврядування у відділ соціального захисту.

  4. Здравствуйте. Имею ли я право уйти на пенсию по выслуге лет если:
    Работаю в внешкольном учреждении на должности методиста с 12 часовой педнагрузкой
    (3 кружка)
    Педагогический стаж роботы- 25 лет.

  5. 24 роки працювала в школі. Вже 9 років працюю в університеті. За цей період захистила кандидатську дисертацію, одержала звання доцента. Через два роки на пенсію, тобто у віці 57 років за сьогоднішнім законодавством. Чи зараховуватиметься стаж роботи в школі до наукового стажу?

  6. Доброго дня! Чи можу я вийти на пенсію за вислугою років, якшо я з моменту відкриття позашкільного закладу (дитячої художньої школи)25 років працювала вчителем там, а в трудовій книжці було зроблено запис, що я “прийнята на посаду викладача художньої школи”, тоді як працівники, які влаштувалися на роботу пізніше за мене мають запис “прийнятий на посаду вчителя художньої школи”? Чи впливає цей запис на отримання пенсії за вислугу років?

  7. Мій педагогічний стаж 16 років.До навчання в педінституті я пропрацювала 10 місяців вихователем дитячого садка.Чи зараховується робота в дитсадку та навчання в педінституті до педагогічного стажу?

  8. Добрий день! Чи можу я вийти на пенсію за вислугою, якщо пропрацював у школі 11 років, а у вищому навчальному закладі 14 років?

  9. Добрый день. Имею ли я право уйти на пенсию по выслуге лет если:
    4 года – учитель в школе
    21 год – заведующая педагогической частью в детском санатории, в котором на протяжении всего этого времени функционирует школа, которую я и возглавляла + учитель физики 0,5 ставки

    1. Шановна пані Наталія, над Вашим запитанням також працюють фахівці. Найближчим часом Ви отримаєте компетентну відповідь.

  10. “Я працювала 1 рік у дитсадку на посаді помічника вихователя, а потім 5 років навчалася у педінституті, чи можна зарахувати ці роки до педагогічного стажу?

    1. Шановна пані Наталія, Ваше запитання не залишилося без уваги – над ним працюють фахівці. Найближчим часом Ви отримаєте компетентну відповідь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *