Стимуляція мозку. Вчені знайшли новий спосіб кинути курити - sigareta9Вчені заявили, що позбутися нікотинової залежності можна за допомогою магнітної стимуляції мозку, повідомляє видання The Guardian.

Ізраїльські вчені провели дослідження, в якому брали участь 115 добровольців у віці 21-70 років. До старту експерименту кожен із учасників викурював щонайменше пачку сигарет на день.

Зазначається також, що до початку дослідження піддослідні вже безуспішно намагалися кинути курити за допомогою медикаментів, нікотинової жуйки і пластиру, а також психотерапії.

Усі піддослідні були розділені на три групи: в першій використовувалася високочастотна магнітна стимуляція мозку, в другій – низькочастотна.

Учасники третьої, контрольної, групи випробовували на собі ефект плацебо: вони були впевнені в тому, що їхній мозок теж стимулювали, однак насправді вчені проводили процедуру, вимкнувши обладнання.

Під час стимуляції вплив чинився на префронтальну кору та острівкову ділянку кори головного мозку. Причому перед кожним сеансом асистент запалював цигарку та затягувався на очах у піддослідних, щоб посилити їхнє бажання курити. Таким чином дослідники сподівалися посилити ефект стимуляції мозку.

Найбільш приголомшливим був результат високочастотної стимуляції : 44% піддослідних кинули курити після тритижневого курсу і 36% через півроку не повернулися до цієї звички.

У піддослідних, яким проводили “фальшиву” стимуляцію, спостерігалися такі результати: в середньому вони скоротили кількість сигарет від 26 до 20 на день. Аналогічні результати були у курців, яким робили низькочастотну стимуляцію.

Учені наголошують, що для перевірки ефективності процедури потрібні масштабні дослідження в декількох клініках різних країн, які вони планують розпочати протягом кількох місяців.

За матеріалами сайту ua.korrespondent.net

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *