13 листопада 2013 року в рамках участі української делегації в Міжнародній виставці та науковій конференції «Освіта, спорт і туризм в епоху щастя і могутності» міністр освіти і науки України Дмитро Табачник зустрівся з Президентом Республіки Туркменістан Гурбангули Бердимухамедовим.

У зустрічі також взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туркменістані Валентин Шевальов.

Дмитро Табачник передав Главі Туркменістану теплі слова вітання та найкращі побажання всьому туркменському народу від Президента України Віктора Януковича.

Міністр освіти і науки України високо оцінив проведені в Туркменістані кардинальні реформи, спрямовані на вдосконалення та всебічний розвиток національної системи освіти.

За його словами, цьому сприяють щорічні галузеві форуми та виставки, що проводяться в Туркменістані. Подякувавши за ініціативний підхід Туркменської держави до вибудовування широкого міжнародного співробітництва, Дмитро Табачник поінформував, що в рамках розгорнутої експозиції свої можливості представляють і провідні вищі навчальні заклади України, в багатьох із них уже успішно навчаються туркменські студенти.

У свою чергу Президент Республіки Туркменістан Гурбангули Бердимухамедов наголосив, що Україна є одним із важливих партнерів, із яким Туркменістан пов’язує не тільки взаємовигідне співробітництво, а й давні стосунки щирої дружби, довіри та взаєморозуміння.

Глава Туркменістану зазначив, що держава й надалі приділятиме першочергову увагу комплексному розвитку освітньої сфери, здійснюючи послідовні кроки щодо модернізації матеріально-технічної бази освітніх установ і створення всіх умов для якісного навчання молоді як у країні, так і за кордоном.

Гурбангули Бердимухамедов високо оцінив налагоджену за останні роки плідну співпрацю між університетами Туркменістану та України, де молоді громадяни країни успішно здобувають інженерну, технологічну, архітектурно-будівельну та медичну освіту, а після повернення влаштовуються на хорошу роботу.

Глава держави визначив низку першочергових завдань щодо подальшого розширення міждержавного співробітництва в галузі освіти, науки та високих технологій і запросив українських вчених і професорів до співпраці зі створюваними в Туркменістані першим технопарком і Міжнародним університетом, який планується урочисто відкрити 1 вересня 2014 року.

Наприкінці зустрічі Президент Республіки Туркменістан Гурбангули Бердимухамедов і міністр освіти і науки України Дмитро Табачник висловили упевненість у подальшому розвитку традиційних туркменсько-українських відносин, зміцненню яких обидві держави приділяють особливу увагу.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу