22 березня члени Колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту розглянули та схвалили Типові навчальні плани для загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня (5-9 класи).

Заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський під час доповіді, зокрема, зазначив: «Типові навчальні плани – документ, який розробляє міністерство на основі Базового навчального плану на виконання ст. 15 Закону України «Про загальну середню освіту» та містить конкретизацію розподілу навчальних годин між навчальними предметами. Базовий навчальний план є складовою Державного стандарту, розподіляє навчальні години між освітніми галузями та затверджується Кабінетом Міністрів України. 23 листопада 2011 року Уряд своєю постановою затвердив новий Державний стандарт і Базовий навчальний план».

Борис Жебровський розповів про нововведення у навчальних планах. По-перше, це вільна, варіативна частина для кожного закладу – самостійно встановлювати години, предмети, доповнення. Це було основане прохання педагогів – дати більше свободи, більше вибору, щоб кожна школа мала своє сучасне обличчя. У запропонованому варіанті на одну дитину з 5 по 9 клас припадатиме вдвічі більше варіативних годин (9,5 проти 4-х годин). А спеціалізованим школам – 17,5 годин проти 0,5-11 годин у нині діючих планах, тобто в 2-3 рази більше.

У 5-9-х класах, за словами Бориса Жебровського, пропонується продовжити вивчення інформатики, яке учні тепер розпочинатимуть з 2-го класу.

Ще одною особливістю нових навчальних планів є запровадження з 5-го класу вивчення другої іноземної мови.

«Цей білінгвальний напрям, коли всі школярі з першого класу вивчають першу іноземну мову, а з п’ятого класу – другу, надзвичайно позитивно сприймається в європейських країнах. Сьогодні в Україні близько 20 % школярів уже вивчають дві іноземні мови, в той час як у країнах Європи ця цифра становить 70-85 %», – зазначив Борис Жебровський.

Окрім того, за словами заступника міністра, запропоновані Типові плани приведено у відповідність із Законом України «Про фізичну культуру і спорт» – збільшено кількість уроків фізичної культури, а з ними і рухову активність до 3-х годин на тиждень у всіх класах.

«Особливо хочеться наголосити, що всі запропоновані новації стали можливими винятково в межах гранично допустимого навчального навантаження. Хочу заспокоїти наших опонентів: жодної хвилини з навчального навантаження учнів з української мови, історії України, української та світової літератур не було зменшено», – наголосив заступник міністра.

Після схвалення Колегією, усі програми будуть розміщені на сайті міністерства. Окрім цього проекти програм будуть обговорені під час їх публічного захисту в першій декаді квітня в Будинку вчителя та під час проведення двох Всеукраїнських з’їздів – математиків та інформатиків, 23 і 24 квітня.

 

За матеріалами прес-служби МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Коментарі закриті.