Проект Twinning: удосконалення професійно-технічної освіти в Україні триває - dfg114 листопада  в Міністерстві освіти і науки України відбулося третє засідання Наглядової ради Проекту Twinning «Модернізація законодавчих стандартів і принципів освіти та навчання відповідно до політики Європейського Союзу щодо навчання впродовж життя».

У засіданні взяли участь заступник міністра освіти і науки Борис Жебровський, постійний радник Проекту (Королівство Данія) Йорген Олє Ларсен, керівник Проекту від консорціуму країн-членів ЄС (Королівство Данія), співголова Наглядової ради Проекту Сюзан Готліб, координатор сектору освіти Представництва Європейського Союзу в Україні Віра Рибак, представники Міністерства соціальної політики України, адміністративного офісу програми Twinning, керівники професійно-технічних навчальних закладів.

Відкриваючи засідання,  Борис Жебровський наголосив, що  «необхідно звітувати та аналізувати не тільки під час наших зустрічей, а й спільними зусиллями працювати між засіданнями і щодо компонентів, і щодо Проекту загалом, адже будь-які зауваження з боку партнерів – це привід для роздумів».

Олє Ларсен подякував партнерам у наданні інформації, завдяки якій напрацьована низка документів щодо професійних стандартів. Він зазначив, що наступного кварталу партнерів чекає робота з розробки тематики навчання викладачів і керівників ПТНЗ, стандартів і підходів до них.

Заступник директора Департаменту професійно-технічної освіти МОН Вікторія Карбишева зазначила, що на виконання Національного плану дій на 2013 рік уже затверджено 46 державних стандартів ПТО з конкретних професій, що впроваджуватимуться в навчально-виробничий процес професійно-технічних навчальних закладів, починаючи з 1 січня 2014 року. За її словами, запроваджуються інші заходи щодо забезпечення якості професійно-технічної освіти. Зокрема, цього навчального року розпочала роботу Школа резерву директорів ПТНЗ, відновила свою роботу Всеукраїнська рада учнівського самоврядування, в жовтні 2013 року відбувся Всеукраїнський конкурс інноваційних технологій у сфері професійно-технічної освіти, проводяться Всеукраїнські конкурси фахової майстерності серед учнів ПТНЗ і майстрів виробничого навчання.

Під час засідання Наглядової ради учасники заходу внесли свої пропозиції стосовно звіту за третій квартал роботи Проекту та узгодили план роботи на майбутнє. Він має стати більш динамічнішим і зорієнтованим на спільну працю.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *