Щорічно в другій половині листопада у світі відзначають День недоношених дітей, який по праву вважається міжнародним. Головна його мета — інформування суспільства про небезпеку та наслідки передчасних пологів, а також про профілактику та необхідність збереження повного строку вагітності.

Щоб покращити показник народжуваності українців і зменшити відсоток смертності серед немовлят, три роки тому в Україні стартував національний проект «Нове життя». Він передбачає створення медичних закладів, перинатальних центрів спеціально для вагітних жінок  із різноманітними ускладненнями, а також їхніх новонароджених дітей вагою від 500 грамів.

«Те, що колись здавалося неможливим, завдяки сучасним технологіям, стало звичайною практикою. За три роки реалізації нацпроекту в суспільстві, а особливо серед медиків, зникла дискусія: виходжувати чи не виходжувати дітей, які народилися з екстремально низькою масою тіла. Дітей тепер не поділяють на категорії – доношені та недоношені. І ми вже маємо суттєві результати: смертність таких дітей зменшилася в 3-4 рази, а кількість немовлят, які вижили з вагою до 1 кілограма, значно підвищилася. Я радий, що група експертів нацпроекту та я особисто до цього причетні», – сказав керівник Національного проекту Віктор Сірман.

За словами керівника Нацпроекту, в різних регіонах країни вже відкрито 11 регіональних центрів, у яких сконцентровані найсучасніші ресурси для того, щоб мами і їхні новонароджені діти високої групи ризику могли отримати своєчасну високотехнологічну медичну допомогу. А це допомога стаціонарна, дистанційна, консультативно-діагностична, виїзна робота анестезіолого-реанімаційних акушерів і неонатальних бригад.

Кювези (інкубатори) для недоношених дітей оснащені за останнім словом техніки. У них є вбудовані ваги, автоматичні датчики з контролю і підтримки необхідної температури, вологості, а також можливість подачі додаткового кисню. За найменшими пацієнтами встановлено моніторингове спостереження.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *