У час інтернет-технологій на перший план найперспективніших напрямів удосконалення системи освіти виходить дистанційне навчання, адже воно дає можливість здобути освіту дітям з особливими потребами, атестувати педагогічних працівників, створити індивідуальний освітній маршрут кожного учня, компенсувати брак посібників тощо.

Тому викладачі та студенти Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка розробили власний Всеукраїнський проект – освітній портал «Академія», що об’єднує абітурієнтів з усіх куточків країни, дає їм можливість обговорити незрозумілі завдання, обмінятися досвідом і разом якісно та ґрунтовно підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання.

На днях проект презентували під час семінару «Інноваційні технології у навчанні», що проводився на базі Підволочинської гімназії Тернопільської області. Керівник проекту «Академія», кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України ТНПУ ім. В. Гнатюка Володимир Брославський ознайомив учасників семінару зі стратегією роботи нового порталу, продемонстрував типи різнопланових завдань, які пропонують розробники проекту. «Академія» пропонує цікавий теоретичний матеріал, термінологічні словники, тестові завдання кількох рівнів складності та онлайн-ігри до всіх тем.

За рік існування цього навчального проекту вдалося сформувати команду, що займається розробкою інтерактивних навчальних курсів та підтримкою їх у соціальних мережах. Окрім цього, за роботою учнів стежить психолог, який у разі потреби надає консультації та поради.

Важливо, що основне меню освітнього порталу «Академія» містить рубрику «Вища освіта». Це дає змогу школярам ознайомитись із вищими навчальними закладами України: напрямами підготовки, факультетами тощо.

Учасники семінару зазначили, що створення освітнього порталу «Академія» є великим досягненням у запровадженні дистанційного навчання не лише в Тернопільській області, але й в усій Україні.

Учні випускних класів гімназії виявили бажання пройти онлайн-тестування на сайті «Академії». Крім того, старшокласники мали нагоду безпосередньо поспілкуватися з розробниками електронних курсів з української мови та літератури Надією Раківською та англійської мови – Діаною Терещук. З іншими авторами курсів познайомилися віртуально – через сайт проекту.

За інформацією Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу