21 листопада в Національному університеті “Львівська політехніка” розпочав роботу IV Міжнародний молодіжний фестиваль науки “Litteris et Artibus”, що триватиме впродовж трьох днів, до 23 листопада.

Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко надіслав учасникам зібрання привітання, в якому високо оцінив рівень організації заходу, його представницький склад. Він побажав молодим ученим плідної роботи та нових досягнень.

Слід зазначити, що Фестиваль на сьогодні став одним із найбільших наукових форумів України. А його основною метою є сприяння формуванню молодої вітчизняної наукової еліти та розвиток міжнародної співпраці.

«У сучасних умовах розвиток конкурентноздатної економіки України нереальний без розвитку науки, зокрема без формування молодої наукової еліти. Однак ці процеси немислимі без створення середовища, так званого майданчика, де молоді вчені могли б обмінюватися досвідом не лише зі своїми колегами-співвітчизниками, а й ділитися ідеями та переймати досвід однодумців, які представляють різні наукові школи за кордоном. Можу з упевненістю сказати, що Міжнародний молодіжний фестиваль науки, який сьогодні приймає Львів, засвідчив свою спроможність виконувати таку важливу функцію консолідуючої сили», – заявив Володимир Семиноженко.

За його словами, переконливим аргументом на користь проекту “Litteris et Artibus” є той факт, що він став переможцем гранту Президента України для обдарованої молоді за 2012 рік.

Цьогоріч у межах “Litteris et Artibus” проходитимуть 9 міжнародних наукових конференцій, тематика яких охопить широкий спектр актуальних наукових напрямів – від комп’ютерних науки й архітектури, до хімії та права. У конференціях виявили бажання взяти участь понад 800 молодих учених з 12 країн світу.

Також у межах заходу відбудеться міжнародний круглий стіл, присвячений сучасним проблемам молодіжної науки. У ньому візьмуть участь представники міжнародних та українських молодіжних громадських організацій науково-освітнього спрямування: EuroDoc (Європейська федерація національних асоціацій молодих науковців), MILSET (Всесвітній рух за проведення дозвілля в науці і техніці), Національні ради аспірантів Польщі (KRD та PDUT), Рада молодих учених при Держінформнауки України, Національний студентський союз України та ціла низка інших.

Знаковим є те, що під час круглого столу будуть розпочаті переговори щодо вступу України до EuroDoc, де наша держава досі не представлена, що сприятиме інтеграції української наукової молоді в європейське та світове наукове співтовариство.

Співорганізаторами заходу виступили Рада молодих учених при Держінформнауки України і ВМГО «Національний студентський союз».

Початки проекту виникли в 2006 році, коли студент 5-го курсу, голова Колегії та профбюро студентів Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій (а нині кандидат технічних наук, старший викладач Національного університету «Львівська політехніка») Олександр Березко, започаткував першу міжнародну наукову конференцію молодих вчених «CSE».

Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу