Днями в місті Казімеж-Дольни (Республіка Польща) відбулася наукова конференція «Інфернальний Сибір – міфи та обличчя реальності».

До роботи наукового заходу долучилась й асистент кафедри теорії та історії світової літератури ННІ філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка Вікторія Білявська. У виступі «Туга без надії – Сибір Єви Фелінської» викладач Житомирського університету презентувала візію урбаністичного простору Сибіру однієї з найвидатніших польськомовних мемуаристок Правобережної України доби романтизму.

Нагадаємо, що ініціатором конференції виступила кафедра літератури Просвітництва та романтизму Інституту польської філології факультету гуманістичних наук Люблінського католицького університету Яна Павла ІІ.

Конференцію було організовано як інтердисциплінарну зустріч літературознавців, істориків, культурологів та етнографів. Напрями роботи – Сибір у XIX і XX ст. у літературних і паралітературних текстах; повсякдення засланця; сибірські міфи та стереотипи; туга, меланхолія – емоції вигнанців.

«Проблема зародилася в результаті осмислення літератури заслання, в якій фактичне відтворення реальності переплелося з міфічно-інфернальним образом Сибіру. Мемуаристичні тексти дали змогу припідняти завісу та презентувати справжнє обличчя Сибіру ХІХ ст., пролити світло на творчість маловідомих письменників-засланців», – зауважила координатор та натхненник конференції – професор доктор габілітований Малгожата Цвенг.

Прес-центр ЖДУ імені Івана Франка

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу