19 школярів-винахідників приїхали із різних куточків області, аби продемонструвати свої найкращі роботи у конкурсі науково-технічних, винахідницьких і раціоналізаторських розробок, – інформує прес-служба Рівненської ОДА.
Так, 16-річний новатор із обласного центру Микола Карпець презентував проект, який може покращити технологію виготовлення цементу. Школяр розповів, що його експрес-метод не потребує великих фінансових затрат, а ще має екологічне значення.

Оригінальним є задум учениці гуртка юних винахідників Млинівського центру творчості Марії Рудик. Дев’ятикласниця представила на розсуд журі розробку мобільного розкладного столика зі стільцями. Він є легким і компактним. За словами дівчини, такий стіл можна використовувати як на звичайній кухні, так і під час пікніків на природі, а ще в літніх кафе.

Водночас вихованка Дубенського позашкільного закладу Олена Манзюк зацікавила презентацією «Вишуканої сукні за 10 хвилин», а школяр із Дубно Дмитро Лісковецький – пристроєм для діагностики бджіл.
Організатори заходу розповіли, що оцінюватимуть дитячі роботи за спеціально розробленою шкалою. Основні критерії – оригінальність, актуальність, практична цінність і новизна. Переможці обласного етапу вже в лютому наступного року поїдуть до столиці, аби представити Рівненщину на всеукраїнському рівні.
За словами організаторів, конкурс винахідництва на Рівненщині проводять уже понад десять років. Водночас із кожним разом участь у ньому бере дедалі більше школярів, а їхні роботи стають оригінальнішими та цікавішими. Тим часом в області діють 12 гуртків юних винахідників і раціоналізаторів, що функціонують на базі районних і міських центрів творчості. У них займаються майже дві сотні учнів.

За матеріалами сайту vse.rv.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *