Шість британських студентів з Університету Де Монфор відтворили на базі історичних карт і малюнків назавжди втрачений старий Лондон – такий, яким він був до Великої пожежі в 1666 році. Анімаційна екскурсія по стародавньому Лондону триває менше чотирьох хвилин, але глядач із головою поринає в повсякденне життя старого міста.

Велика пожежа в Лондоні сталася у вересні 1666. Спочатку на Лейн загорівся будинок королівського пекаря Томаса Фаррінора, який забув на ніч погасити піч. За кілька хвилин вогонь охопив усю вулицю, а через два дні згоріло дві третини міста – 13200 будинків, майже 90 церков, багато громадських будівель.

Пожежа зробила бездомними 70 тисяч осіб, тоді як населення центральної частини Лондона обчислювалось 80 тисячами. Точно невідомо, скільки людей загинуло при пожежі, приблизно 16 із них вважаються загиблими.

Пожежа загрожувала аристократичному району Вестмінстер (сучасний Вест -Енд), палацу Вайтхолл і більшості приміських нетрів, проте вогонь не зміг досягти цих округів. Соціальні та економічні проблеми, що виникли в результаті цього стихійного лиха, були дуже великими. Карл II закликав погорільців виїхати з Лондона і влаштуватися в іншому місці. Він побоювався, що в Лондоні спалахне заколот серед тих, хто втратив своє майно. Попри численні радикальні пропозиції, Лондон був реконструйований за тим же планом, що й до пожежі. Пожежа також допомогла позбутися Великої чуми, яка лютувала в Лондоні в 1665 році.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу