У Національній академії педагогічних наук обговорили формування дослідницької компетентності учнів - kjhg1Нещодавно в Національній академії педагогічних наук відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Дослідницький компонент у діяльності загальноосвітніх навчальних закладів і позашкільних закладів освіти: ретроспектива та перспектива».

Захід організовано та проведено Інститутом обдарованої дитини НАПН України. Співорганізаторами конференції є Міністерство освіти і науки, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, Національна академія педагогічних наук, Національний центр «Мала академія наук України», Житомирський державний університет імені Івана Франка за підтримки Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В. Сухомлинського та Екологічного клубу «Еремурус», національного координатора Міжнародного освітнього проекту SPARE США в Україні.

У роботі конференції взяли участь понад 70 осіб, зокрема представники майже 20 навчальних закладів міста Києва, 9 регіонів України, а також представники Російської Федерації та США.

Окрім того, на пленарному засіданні виступили відомі вчені, викладачі, керівники освітніх установ і навчальних закладів, учителі, фахівці в галузі дослідницької діяльності.

Учасники конференції звернули увагу на підвищення ролі та значення дослідницької та проектної діяльності як механізму формування універсальних навчальних дій учнів.

Після закінчення конференції учасники рекомендували:

узагальнити наявний позитивний досвід із використання в освітньому процесі проектної та дослідницької діяльності та запропонувати його освітнім установам як ресурс для проведення дослідних і проектних робіт учнів (в т.ч. методи організації дослідницької діяльності, освітні програми з елементами досліджень тощо);

регулярно поповнювати банк даних про заходи з підвищення кваліфікації педагогів на території України в частині вдосконалення організації дослідницької діяльності, роботи з обдарованими дітьми.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *