До кінця року в Дніпродзержинську відкриються 2 нові дитячі садки. Планується завершення реконструкції дошкільного навчального закладу № 44, а також загальноосвітньої школи № 12 під навчально-виховний комплекс. Це дасть змогу додатково створити 148 місць для дошкільної освіти дітей. Про це повідомив директор Департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Демчик. За завданням голови облдержадміністрації Дмитра Колєснікова він відвідав один із кращих садочків Дніпродзержинська – дошкільний навчальний заклад – центр розвитку дитини № 31«Барвінок», а також поспілкувався з педагогічним колективом, батьками та вихованцями.

У дошкільному навчальному закладі – центрі розвитку дитини № 31 «Барвінок» працюють 3 групи раннього віку, 2 спеціальні для дітей із порушенням опорно-рухового апарату та 2 санаторні для дітей, які часто та тривало хворіють. Загалом заклад відвідують 377 дітей. За ними доглядають 114 працівників (51 педагог, 4 медичні працівники та 59 осіб обслуговуючого персоналу).

У дитячому садочку обладнано спортивну залу, музичну залу, студію образотворчого мистецтва, екологічний центр, кабінети іноземної мови, інформатики, корекційних педагогів, психолого-соціальний центр, фізіотерапевтичний кабінет).

У закладі працює водно-оздоровчий комплекс – плавальний басейн, гідромасаж, соляна шахта. Це дає змогу педагогам і медикам підвищити ефективність корекції порушень опорно-рухового апарату та психофізичного розвитку дітей.

Протягом останніх двох років досвід закладу було представлено на низці всеукраїнських і міжнародних виставок та семінарів. Зокрема, на міжнародній виставці «Інноватика в освіті України» та Всеукраїнському семінарі-практикумі «Формування духовності в дошкільників засобами мистецтва».

«Президент України Віктор Федорович Янукович поставив завдання: до кінця 2014 року місцями в дитячих садочках мають бути забезпечені не менше 83 % дошкільнят, – наголосив Олександр Демчик під час спілкування з батьками та педагогами дитсадка. – Наразі в Дніпродзержинську всіма формами дошкільної освіти дітей у віці до 6 років охоплено 86 %, старшого дошкільного віку – 100 %. До кінця року в місті відкриються ще 2 садочки, які дадуть змогу створити 148 місць для дошкільної освіти дітей».

У 2013 році в Дніпродзержинську було повернуто для використання за призначенням будівлю по проспекту Карла Маркса, 28. Тут створено дошкільний навчальний заклад – центр розвитку дитини № 44 «Лелека», реконструкція якого буде завершена до кінця цього року. Загалом у закладі планується відкриття 8 груп на 120 місць, що дасть можливість повністю забезпечити місцями дошкільнят на 9, 10 та 11 мікрорайонах Лівого берега.

Цього року також буде завершено реорганізацію СЗШ № 12 в навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад» № 12. Організація роботи дошкільного відділення вже у 2013 році дасть змогу додатково забезпечити місцями 28 дітей.

Цього року в місті вже було відкрито додаткову групу в дошкільному відділенні № 2 НВК № 36 на 20 місць.

Довідково

На Дніпропетровщині дошкільною освітою охоплено 93 % дітей у віці до 5 років. Серед дітей віком після 5 років 100 % здобувають дошкільну освіту».

Цього року в області відкрито 9 нових сучасних дитячих садків і 12 навчально-виховних комплексів, створено 58 додаткових груп у вже діючих дитячих садках. У нові дитячі садки пішли діти Дніпропетровська, Кривого Рогу, Нікополя, Апостолівського, Новомосковського, Солонянського, Криворізького та Нікопольського районів.

Усього в період із 2010 по 2012 роки в області відкрито 85 дитсадків і навчально-виховних комплексів (35 ДНЗ та 50 НВК) та 295 додаткових груп. Кількість дітей, охоплених дошкільним вихованням, за три роки збільшилася на 13,2 тис, тобто на 13,5%. Таким чином, сьогодні в області в 959 дошкільних навчальних закладах виховуються майже 113 тисяч дітей.

За інформацією Дніпропетровської ОДА

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу