30 листопада та 1 грудня з 14:00 до 20:00 в гіпермаркетах «Ашан» за адресами: просп. Московський, 15-А, вул. Берковецька, 6, просп. Генерала Ватутіна, 2 працюватимуть мобільні консультативно-діагностичні центри з обстеження на ВІЛ-інфекцію.

Департамент охорони здоров’я інформує, що під час акції, яку проводить Київський міський центр із профілактики та боротьби зі СНІДом Київської міської клінічної лікарні № 5 у співпраці з неурядовою організацією AHF (Aids Healthcare Foundation), кияни та гості міста зможуть безкоштовно отримати індивідуальну консультацію й анонімно пройти тест на ВІЛ-статус. Під час експрес-тесту досліджується цільна кров з пальця, відібрана в стерильних умовах інструментами одноразового призначення. Результат отримують за 15-30 хвилин. Медики наголошують, що обстеження зручне та безпечне.

За словами головного фахівця з питань ВІЛ-СНІД Олександра Юрченка, епідемічна ситуація щодо ВІЛ у Києві залишається складною. Наразі показники в столиці перевищили середні по Україні. З моменту виявлення першого випадку ВІЛ-інфекції в 1987 році у місті Києві офіційно зареєстровано 13537 випадків ВІЛ-інфекції. 1510 ВІЛ-інфікованих людей вже померли – зазначив він.

За інформацією Київського міського центру з профілактики та боротьби зі СНІДом, на диспансерному обліку перебувають 9697 ВІЛ-інфікованих громадян. Під супроводом і спостереженням перебувають 563 дитини віком до 14 років, із яких 158 мають встановлений діагноз ВІЛ-інфекції, решта 405 дітей віком до 18 місяців, народжені від ВІЛ-інфікованих матерів, перебувають на клініко-лабораторному моніторингу до остаточного визначення ВІЛ-статусу. З діагнозом СНІД на обліку перебувають 1775 осіб, зокрема 50 дітей.

За оцінками експертів, лише кожен другий серед ВІЛ-інфікованих знає про свій ВІЛ-статус. Проблемою залишається також відмова від медичного спостереження, що створює реальну загрозу для життя інфікованої людини.

«Саме тому в умовах поширення ВІЛ-інфекції добровільне консультування та тестування відіграє ключову роль в контексті надання послуг із профілактики, розширення доступу до антиретровірусної терапії та догляду. Кожна людина має право знати свій ВІЛ-статус, адже це перший крок до профілактики, своєчасної та ефективної медичної допомоги», – зазначив Олександр Юрченко.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *