Голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, член Національного олімпійського комітету Євген Баженков узяв участь у Всеукраїнській нараді з питань розвитку дитячо-юнацького футболу. Цей захід відвідали майже двісті футбольних функціонерів, тренерів і вчителів фізкультури. 

Голова Комітету Євген Баженков звернув увагу присутніх журналістів на договір «Про взаємодію Міністерства освіти і науки України та Федерації футболу України в розвитку шкільного футболу в загальноосвітніх навчальних закладах України в 2013 – 2016 роках», де МОН і Федерація як партнери працюють над розвитком шкільного футболу. А саме: щорічно проводять національні турніри зі шкільного футболу серед дівчат, організовують роботу регіональних центрів розвитку дитячо-юнацького футболу, сприяють організації відповідних спеціалізованих класів у загальноосвітніх навчальних закладах і спортивно-оздоровчих таборів, упроваджують у роботу шкіл існуючі та розробляють нові методичні матеріали зі шкільного футболу для вчителів фізичної культури й учнів (посібники, навчальні комп’ютерні програми тощо). 

За словами голови Спорткомітету, Всеукраїнський конкурс «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу» і є той показник великої роботи вчителів фізичної культури, провідних фахівців футболу, методистів, організаторів, педагогів. Проводячи фінальний тур на такому високому рівні, не можна без зауважень не згадати про проведення конкурсу відповідних етапів у районах, областях. «Чи всі можливості використали, визначивши переможців попередніх етапів? Я маю на увазі інформаційну складову. Хто знає про ці успіхи, окрім самих учасників?» – запитав Євген Баженков.

Він звернувся до Федерації футболу України з пропозиціями посилити увагу до проведення в областях конкурсу на регіональному рівні; залучати провідних фахівців футболу до суддівства районних, обласних шкільних змагань із відповідним заліком їхньої громадської діяльності; розробити методику заохочення для вчителів, тренерів, які виявлятимуть і скеровуватимуть обдарованих дітей на навчання в училища фізичної культури, з урахуванням компенсації моральних і матеріальних чинників; за підсумками року здійснити аналіз розвитку шкільного футболу з наданням рекомендації щодо покращення цієї роботи; провести всеукраїнський семінар із запрошенням методистів, організаторів, учителів, тренерів, суддів.

У свою чергу Комітет із фізичного виховання та спорту МОН заслухає звіт про стан роботи з розвитку шкільного футболу на колегії Комітету з метою подальшого пропагування серед загальноосвітніх навчальних закладів шкільного футболу та сприяння в організації роботи гуртків з футболу, починаючи з молодших класів; ініціює курсову підготовку вчителів фізичної культури з методики навчання футболу в школі; широко висвітлюватиме спільні заходи в засобах масової інформації, на сайтах Комітету, МОН України.

Прес-служба Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу