Завершено конкурсний відбір з направлення на навчання та стажування за кордоном у 2012 році - img 398014 червня 2012 року під головуванням першого заступника міністра освіти і науки, молоді та спорту Євгена Суліми відбулося засідання Конкурсної комісії з відбору на навчання студентів і аспірантів та стажування наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном.

У засіданні взяли участь представники департаментів та структурних підрозділів МОНмолодьспорту, а також керівники вищих навчальних закладів України.

З часу оголошення конкурсу до міністерства надійшло понад 1000 пропозицій з 60 університетів. Сьогодні, розглянувши справи претендентів, Конкурсна комісія рекомендувала направити на навчання або стажування у провідні закордонні вищи навчальні заклади 163 особи, з них: 55 студентів, 52 аспіранта та 56 науково-педагогічних працівників.

Євген Суліма звернув увагу на те, що вищі навчальні заклади надаватимуть звіти та пропозиції за результатами навчання та стажування їхніх студентів, аспірантів та наукових і науково-педагогічних працівників. Адже, за словами першого заступника міністра, «кожен, хто повернеться повинен розуміти, що для нього будуть створені умови для подальшої праці у вищих навчальних закладах України».

Загалом, з урахуванням рішення Конкурсної комісії на попередньому засіданні, у провідні вищі навчальні заклади за кордон направляється 353 особи, з них: 180 студентів, 73 аспіранта та 100 науково-педагогічних працівника.

Окрім того, Євген Суліма зазначив, що програма направлення на навчання за кордон діє вже другий рік, «і на третій рік обов’язково підіб’ємо підсумки дворічної роботи програми».

Також перший заступник міністра повідомив, що МОНмолодьспорту спільно з Програмою академічних обмінів імені Фулбрайта домовилися щодо програми направлення українських студентів в наступному році на навчання на магістерських програмах у провідні вищі навчальні заклади США. «У цьому році буде надано 14 пропозицій, які відносяться до нанотехнологій», – зазначив Перший заступник Міністра.

Нагадаємо, що за особистої ініціативи Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з квітня 2011 року запроваджено бюджетну програму з навчання студентів та стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників у провідних закордонних вищих навчальних закладах, яка продовжується і у 2012 році.

На виконання цієї програми конкурсною комісією міністерства у 2011 році направлено на навчання або стажування у провідних закордонних вищих навчальних закладах 275 осіб, з 36 вищих навчальних закладів: 106 студентів, 82 аспірантів та 87 науково-педагогічних працівників.

 

Матеріали прес-служби МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *