Студенти залишили аудиторії та вийшли на головний майдан столиці, аби відстояти власні права та європейське майбутнє – такої думки сьогодні всі, хто на Євромайдані. Тому Освітній портал «Педагогічна Преса» й поцікавився, чого прагнуть спудеї, обираючи, куди йти – на пари по знання чи на страйк – по права.

Біля одного з київських вишів зустрічаємо майбутнього медика Дарину, яка поважає позицію студентів-євромайданівців, хоча вона ходить на пари і радить так робити й іншим – адже навчання передусім.

Тієї самої думки й студент КПІ Дмитро. Хлопець упевнений: більшість мітингувальників не знає, що відстоює. І це зовсім не їхня провина.
Днями ЗМІ поширили інформацію, яку Міністерство освіти і науки України спростувало одразу ж, начебто від вишів вимагають списки відвідувань студентів. Правда це чи провокація запитуємо в епіцентрі подій і за його межами.

Ходять майданівці на пари або ні – дізнаємося в самих мітингувальників. Студенти ніяковіють перед камерою, проте відповідають щиро.
Сергій із Київського національного університету імені Тараса Шевченка на Євромайдані теж постійний гість, але після занять. Каже, багато студентів нинішню політичну нестабільність використовують для власного не дуже шляхетного зиску.

Наостанок хочемо почути: то що ж конкретно не влаштовує наше, українське, студентство в галузі освіти. Отримуємо вичерпну відповідь: є над чим працювати, однак і є чим пишатися.

Сформувати аполітичне ставлення до навчання, виховувати європейські риси в собі – ось що обіцяє сучасне студентство з Майдану. До того ж 4 листопада, Євген Суліма – перший заступник міністра освіти і науки України, підписав наказ щодо неприпустимості адміністративного тиску на учасників навчального процесу, у зв’язку з їх участю в акціях протесту.

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу