Роботи дубенських студентів-різьбярів вразили міністра освіти і науки Астрахані - dcdfПід час другого дня перебування на Рівненщині офіційної делегації з Російської Федерації, міністр освіти і науки Астраханської області Віталій Гутман побував у Дубенському професійному ліцеї та ознайомився з професією різьбяра по дереву і бересту. Її учні опановують уже понад 20 років – від часу заснування навчального закладу. Нині в ліцеї готують фахівців із 8-ми спеціальностей.

Щороку випускники закладу демонструють підсумки свого майже дворічного навчання. Роботи учнів нині експонуються в музеї навчального закладу. Майстерність і професіоналізм учнів неабияк вразили гостя з Астрахані. Він зазначив, подібні професійно-технічні заклади освіти функціонують і в Астраханській області. Але саме досвід рівненських педагогів він хотів би запровадити після приїзду туди. У Дубенському ліцеї, за його словами, значну увагу приділено практичній частині в навчанні ремеслу різьбяра. У комплексі професійного ліцею відкрито 12 навчально-виробничих майстерень і 4 лабораторії. А практика надзвичайно важлива в здобутті робітничої професії. 

Нині в навчальному закладі учні займаються за такими традиційними техніками різьбярства, як яворівська та геометрична. За словами начальника Рівненського обласного управління освіти і науки Григорія Таргонського, вже скоро тут планують запровадити ще й свою унікальну техніку – волинську.

За інформацією Управління освіти і науки Рівненської ОДА

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *