Перший віце-прем’єр-міністр Сергій Арбузов закликав студентів повернутися в аудиторії на навчання і запевнив, що покарань із боку адміністрацій вищих навчальних закладів або МОН за участь у Євромайдані не буде. Про це він заявив під час зустрічі зі студентами Київського національного торговельно-економічного університету та Київського національного університету технологій та дизайну.

Сергій Арбузов пообіцяв, що Міністерство освіти і науки та уряд України створять спеціальну комісію і проаналізують звернення на гарячу телефонну лінію уряду, куди студенти можуть поскаржитися в разі здійснення на них тиску за участь в акціях протесту. 

«Ми організуємо комітет при Кабінеті Міністрів, щоб усі студенти могли туди звертатися у разі тиску на них. Ми це зробимо, ми доручимо створити такий комітет при Міністерстві освіти і науки, а при уряді, у свою чергу, проаналізуємо, чи були звернення студентів на гарячу телефонну лінію. Я думаю, це треба зробити, щоб студенти могли зараз повернутися на пари і не боятися покарання», – сказав Сергій Арбузов, відповідаючи на запитання студентів про можливе застосування санкцій до студентів за участь у масових акціях протесту і пропущені у зв’язку з цим пари.

Перший віце-прем’єр сказав, що країна і, зокрема, студенти повинні повернутися до нормального життя, роботи та навчання, інакше соціально-економічна ситуація в зв’язку з цим може погіршитися.

«Що далі буде, якщо це не припиниться? Це проблема. Коштів на виплату зарплат вистачить на якийсь період, далі країна повинна працювати. Студенти не вчаться, люди не працюють, ВВП не зростає, товарообіг знижується. Тому однозначно треба докласти максимум сил, щоб всі заспокоїлися, всі повернулися у свої аудиторії, на свої робочі місця», – сказав Сергій Арбузов.

Опозиція скористалася громадським протестом для досягнення власних політичних цілях і не йде на конструктивний діалог, що змушує владу активізувати діалог безпосередньо із суспільством. Зокрема міністри українського уряду частіше зустрічатимуться з людьми, виступатимуть перед студентами у вишах і відповідатимуть на всі актуальні запитання.

«Коли на акції протесту вийшли студенти, вони показали, з чим не згодні – це нормальна ситуація. Але коли цей рух спробувала очолити опозиція – це вже ненормально. Їм не треба було з нами домовлятися, вони просто використовували цей протестний рух, і це буде остання справа, коли вони прийдуть і скажуть: давайте домовимося і знайдемо вихід. Для вас – це вихід, для нас – це вихід», – сказав Сергій Арбузов, відповідаючи на запитання одного із студентів про те, чому опозиція не шукає способів вирішення конфліктної ситуації за столом переговорів із владою.

Перший віце-прем’єр-міністр сказав, що представники уряду готові зустрічатися з людьми та доносити до них зважену правдиву позицію про всі актуальні питання, а не мітингові гасла.

«Ми приїдемо до вас, кожна людина повинна отримати відповідь, що сталося, чому сталося, що ми думаємо, на що ми розраховуємо, які в нас можливості – ми все це готові розповідати. Не думав я, що доведеться закласти у свій графік поїздки в університети, щоб пояснювати ситуацію, але життя, ймовірно, вимагає цього. Ми перейшли у нову історію», – сказав Сергій Арбузов.

За інформацією Урядового порталу

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу