Під час зустрічі міністр ознайомив присутніх з актуальними питаннями реалізації зовнішньої політики України на сучасному етапі.

Предметом особливого інтересу студентів стала проблематика перспектив євроінтеграційного курсу України. За словами Леоніда Кожари, цей курс для України як європейської держави є природним, логічним і безальтернативним. Саме європейські стандарти лежать в основі всіх реформ, які сьогодні реалізує уряд України, – зазначив він. Саме тому пріоритетом для уряду є підписання Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС, що фактично є подальшим планом таких реформ.

Леонід Кожара зустрівся зі студентами Київського національного лінгвістичного університету - dghВодночас керівник зовнішньополітичного відомства України зазначив, що кризові явища у світовій економіці, різке скорочення торгівлі з Росією, а також непомірно висока ціна на російський природний газ змусили уряд тимчасово призупинити підготовку до підписання Угоди. Ця пауза, наголосив він, потрібна для нормалізації торговельно-економічних відносин із Росією, вирішення всіх проблемних питань у відносинах як із ЄС, так і з міжнародними фінансовими організаціями, зокрема МВФ. Леонід Кожара висловив переконання, що всі ці питання найближчим часом будуть врегульовані, й Угода про асоціацію, безсумнівно, буде підписана.

Міністр також наголосив, що з розумінням ставиться до мотивації тих людей, які сьогодні виходять на протестні акції, однак у нинішній ситуації вони є контрпродуктивними з погляду забезпечення політичних та економічних інтересів держави.

За інформацією МЗС

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *