Борис Жебровський: ніщо так не вчить, як досвід твого колеги. Нічого так не переконує, як його успіх - vfnjuПедагогічні працівники навчальних закладів та установ професійно-технічної освіти Луганської, Миколаївської та Полтавської областей із 3 до 5 грудня 2013 року проходили стажування в Міністерстві освіти і науки. Програма була дуже насиченою та змістовною. 

Так, 3 грудня учасники Школи кадрового резерву керівників ПТНЗ узяли участь у Всеукраїнській нараді з питань розвитку професійно-технічної освіти, що відбулася під головуванням заступника міністра освіти і науки України Бориса Жебровського. Під час наради провідні фахівці в галузі освіти висвітлили ключові питання ПТО, а саме: виконання профтехучилищами державного замовлення на підготовку робітничих кадрів, ліцензування, атестація та акредитація ПТНЗ, організаційно-методичне забезпечення навчально-виробничого процесу ПТНЗ, упровадження освітніх і виробничих інновацій тощо.

Також 3 грудня «резервісти» мали можливість спільно з керівниками централізованих бухгалтерій і відповідних фінансово-економічних служб регіональних управлінь освітою взяти участь у круглому столі щодо організації обліку фінансово-господарської діяльності професійно-технічних навчальних закладів. 

Борис Жебровський: ніщо так не вчить, як досвід твого колеги. Нічого так не переконує, як його успіх - sdjhg4 грудня – участь у семінарі-презентації проекту Twinning «Модернізація законодавчих стандартів і принципів освіти та навчання у відповідності до політики ЄС щодо навчання впродовж життя» та робота безпосередньо в департаменті професійно-технічної освіти.

5 грудня кадровий резерв мав змогу ознайомитися з організацією навчально-виробничого процесу Міжрегіонального вищого професійного училища зв’язку міста Києва, а також узяти участь у Всеукраїнському установчому семінарі з розроблення державних стандартів професійно-технічної освіти з робітничих професій у 2014 році.

Підбиття підсумків стажування «резервістів» у МОН – зустріч із Борисом Жебровським, заступником міністра освіти і науки, під час якої розглядалися питання звітування й планування роботи директора професійно-технічного навчального закладу та його заступників; стилю роботи керівника навчального закладу, ефективність використання робочого часу. «Час керівника має бути динамічним, оптимальним, ефективним», – наголосив Борис Жебровський.

Також під час зустрічі обговорювалися питання співпраці з роботодавцями, виконання державного замовлення, розвитку учнівського самоврядування, підготовки та перепідготовки педагогічних кадрів. «Навчання не повинно бути лише раз на п’ять років. Це – постійний процес», – зазначив заступник міністра. Цитуючи Бориса Жебровського: «Ніщо так не вчить, як досвід твого колеги. Нічого так не переконує, як його успіх».

Заступник міністра освіти і науки України доручив департаменту професійно-технічної освіти щомісячно проводити аналіз заяв і скарг щодо управлінської діяльності керівників професійно-технічних навчальних закладів, а також визначити чіткі вимоги до роботи керівників: «За що ми будемо в 2014 році позитивно оцінювати діяльність керівника, а за що – негативно».

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *