Україна – «відмінниця» європейського рівня - LUC 0745Сезон азарту відкрито. І наша країна стала справжньою «футбольною Меккою» у цьому сезоні. Іноземні вболівальники, міжнародні організації та гості високо оцінили рівень підготовки України до Євро-2012. На сьогодні за організацію проведених матчів Україна отримала від експертів у цьому питанні беззаперечну оцінку «відмінно». В умовах агресивної інформаційної політики псевдопатріотів, зацікавлених у дискредитації нашої країни як господині «Євро-2012», тріумфальний початок Чемпіонату викликав справжній міжнародний резонанс.

«У мене залишилися позитивні враження після того, що я сам особисто побачив. Мої колеги в інших містах, які приймають чемпіонат, теж мають позитивні враження і оцінки», – заявив Матіас Брандт, керівник німецької організації з міжнародної співпраці GIZ. Це товариство надає експертну допомогу Україні в підготовці до Євро-2012 та забезпечує консультативну підтримку у цій сфері.

Визнання якісного початку чемпіонату в Україні прийшло і з боку УЄФА, про що свідчить нагородження Віце-прем’єр-міністра – міністра інфраструктури України Бориса Колесникова і президента ФФУ Григорія Суркіса золотими квітками Євро-2012 за плідну працю і вагомий внесок у проведення чемпіонату.

Високі оцінки якості організаційного забезпечення Чемпіонату одразу «пролунали» на міжнародному рівні, що спричинило бурхливий сплеск активності іноземних вболівальників. В аеропортах суттєво збільшилася кількість заявок на прийом чартерних рейсів, тож слід очікувати суттєвого збільшення кількості гостей під час проведення наступних матчів у нашій країні. А це, безумовно, сприятиме припливу іноземної валюти і зміцненню курсу гривні. В українських містах-господарях турнірів фани з інших країн масово здають валюту – об’єми придбання банками євро виросли в 2-3 рази, доларів – на третину. Експерти прогнозують, що загалом за період проведення матчів в Україні ми можемо отримати близько 1 млрд доларів.

Український тріумф і шведське «Waterloo» у Києві

Перемога української збірної у грі з таким небезпечним суперником, яким, безперечно, була команда Швеції – це спортивна вікторія надзвичайно високого рівня. Слава нашого блискучого форварда – Андрія Шевченка – вкотре знайшла своє тріумфальне підтвердження. Народне захоплення його спортивним генієм досягло апогею.

Організаторам проведення матчу неодноразово доводилося стикатися з неймовірною експресивністю вболівальників – як українських, так і скандинавських. Утім, ефективна система підтримки громадського порядку, сформована під егідою Ради нацбезпеки і оборони, Міністерства внутрішніх справ і Служби безпеки України, унеможливили ймовірність будь-яких ексцесів. Випадки крадіжок у величезному натовпі, звичайно, траплялися, проте, працівники міліції оперативно знаходили вкрадені речі та швидко повертали їх власникам. Під час  матчу правоохоронні органи забезпечили порядок і безпеку для всіх вболівальників, й іноземні гості переконалися, що їх приймає цивілізована європейська країна.

Неспортивна поведінка: опозиція «сіла у калюжу»

Акція «хвиля чорного піару», направлена опозицією на те, щоб зірвати проведення Євро-2012 в Україні, увійде в аннали політично недолугих кампаній під грифом «фіаско». Заклики до бойкоту Євро-2012, розповсюдження серед іноземних уболівальників неаргументованої провокаційної інформації, а в українських ЗМІ – відверто абсурдних чуток – усі ці зусилля опозиції вкотре продемонстрували неспортивну поведінку деяких українських політиків. Можна уявити, як себе почувають зараз ті європейські фанати, які залишилися вдома, не поїхавши до України вболівати, налякані плітками про «українських варварів». Адже їхні друзі та знайомі, яких гостинно прийняли у нас, повертаються із радісними емоціями та позитивними відгуками та про приймаючу сторону. Англомовні консультанти фан-посольств в Україні надали гостям усю необхідну допомогу із пошуку житла та орієнтування у містах, де проводяться турніри. Як виявилося, безпека європейських гостей оберігалася на найвищому рівні, умови проживання та транспортування були комфортними, а українська народна кухня викликала ураган схвальних оцінок від представників різних куточків Європи. Крім того, Державна служба туризму і курортів України запропонувала гостям і учасникам Євро-2012 більше 100 основних тематичних екскурсійних маршрутів тривалістю від кількох годин до кількох днів. Тож не дивно, що іноземні вболівальники повертаються додому із багажем оригінальних сувенірів та феєричних вражень.

Людмила Медведська

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *