6 грудня 2013 року група активно налаштованих студентів здійснила спробу заблокувати вхід до головного корпусу Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова з метою примусу студентів-драгоманівців до участі в Євромайдані. Перед початком занять керівництво ВНЗ і студентський актив, вислухавши позицію мітингуючих, наголосило на таких правах студентів, як відвідування занять і участь у акціях протесту.

Запросивши студентів до аудиторії, з ними зустрівся ректор університету Віктор Андрущенко. Бесіда тривала навколо таких питань, як здійснення навчального процесу відповідно до графіків; дотримання строків семестрового контролю; попередження виникнення ситуацій, що можуть загрожувати життю драгоманівців.

Ректор ще раз звернув увагу активістів на те, що в університеті в жодному разі не чинять жодного тиску на студентів і викладачів за їхні політичні вподобання й погляди, а також недопустимі будь-які обмеження прав мешканців студентських гуртожитків НПУ.

Також Віктор Андрущенко поінформував студентів про наказ Міністерства освіти і науки України від 4 грудня 2013 року № 1694. Як заявили представники студентського руху, цей документ демонструє демократичну позицію керівництва галузі та шанобливе ставлення до викладачів і студентів.

Університет було вчасно розблоковано, а навчальний процес розпочато за графіком. За результатами діалогу прийнято відповідне рішення.

За інформацією НПУ імені М. П. Драгоманова

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу