Кабінет Міністрів України затвердив План заходів із підтримки розвитку індустрії програмної продукції на 2013 – 2014 роки. Відповідне розпорядження уряд ухвалив на засіданні 4 грудня 2013 року. 

Розпорядження розроблене з метою забезпечення реалізації Закону України «Про державну підтримку розвитку індустрії програмної продукції» від 16 жовтня 2012 року.

План заходів зокрема передбачає щоквартальне проведення моніторингу результатів реалізації Закону України «Про внесення змін до розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб’єктів індустрії програмної продукції» стосовно збільшення обсягу надання послуг, підвищення середньої заробітної плати та створення нових робочих місць в індустрії програмної продукції.

Окрім того, Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України разом із Міністерством освіти і науки України та Національною академією науки України до квітня 2014 року повинні опрацювати питання створення проблемної (ключової) лабораторії фундаментальних наукових досліджень у сфері інформаційних технологій. У ці ж строки будуть напрацьовані пропозиції щодо удосконалення підготовки фахівців для індустрії програмної продукції.

Згідно з Планом заходів передбачається робота над пілотними проектами з організації державно-приватного партнерства у сфері освіти з питань інформаційних технологій. Над цим питанням Держінформнауки, Мінеконормрозвитку та відповідні профільні асоціації працюватимуть упродовж наступного року – до грудня.

Також упродовж наступного року здійснюватимуться заходи щодо удосконалення порядку застосування стандартів із розроблення та впровадження програмного забезпечення, стандартів з оформлення відповідної документації, а також буде подано на розгляд Кабінету Міністрів України законопроект щодо внесення змін до Цивільного кодексу України в частині уточнення прав на службові твори, укладення на безоплатній основі договорів щодо розпорядження майновими правами інтелектуальної власності.

Окрім того, планується проведення бізнес-форумів і виставок з питань розроблення програмного забезпечення за кордоном та в Україні.

За інформацією Держінформнауки

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу