Із 12 листопада по 12 грудня 2013 року триває моніторинг якості загальної середньої освіти з базових дисциплін серед учнів 5-х, 10-х класів за результатами їх навчання в початковій та основній школі.

Моніторингові дослідження є надзвичайно важливими, оскільки це засіб отримання об’єктивної інформації стану освітньої галузі, що ляже в основу корегування навчального процесу, сприятиме вдосконаленню методик викладання та оновленню змісту освіти загалом. Для батьків і вчителів це унікальна можливість отримати порівняльну інформацію про рівень навчальних досягнень школярів. 

За інформацією, що надходить з областей, цілком зрозуміла необхідність проведення такого моніторингу щорічно. І вчителі, і батьки, і учні сприймають захід позитивно.

Зокрема, на Закарпатті моніторинг проведено організовано. Ґрунтуючись на результатах обміну думками з учителями та учнями, загалом моніторинг досяг поставленої мети – активізував участь школярів у навчальному процесі, допоміг виявити прогалини в знаннях та визначити шляхи їх усунення.

У Дніпропетровській, Одеській, Чернівецькій областях, Автономній Республіці Крим моніторинг здійснювався без будь-яких порушень навчального процесу відповідно до затвердженого розкладу занять загальноосвітніх навчальних закладів. Моніторинг проводився в чіткій відповідності до «Методичних рекомендацій з проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі». Представники міських і районних відділів освіти контролювали процес моніторингу.

Окрім того, Дніпропетровське телебачення (51 та 34 канали) висвітлювало проведення моніторингу. На Кримському телебаченні перед стартом моніторингу відбулася телепередача про мету та завдання заходу. Під час проведення проведення моніторингу учні 10 класів висловили свою думку щодо результативності заходу, всі були одностайні в тому, що це є хорошим тренуванням у підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання знань.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу