Криворізький дитячий будинок-інтернат є стаціонарним соціально-медичним і навчально-виховним закладом. У ньому знайшли тепло та турботу 160 дітей від 4 до 18 років і молодь у віці від 18 до 35 років із вадами фізичного та розумового розвитку, психічними розладами. Губернатор Дніпропетровщини Дмитро Колєсніков перевірив якість обслуговування та лікування дітей у будинку-інтернаті та подарував закладу сертифікат на побутову техніку.

У ході інспектування губернатор ознайомився з роботою закладу, оглянув музичну залу, ігрові та спальні кімнати. У музичній залі керівник регіону ознайомився з ходом підготовки вихованців до новорічної вистави, поспілкувався з дітьми та педагогічним колективом.

У Криворізькому дитячому будинку-інтернаті застосовуються методики арт-терапії. Цей метод розширив можливості вихованців висловлювати свої почуття, потреби та мотивацію своєї поведінки, діяльності і спілкування, необхідні для їхнього розвитку та пристосування до навколишнього середовища. Успішна участь вихованців у музичних постановах надала педагогам змогу по-іншому подивитись на можливості дітей із вадами здоров’я.

У закладі працює фізіотерапевтичний кабінет, у якому встановлена сучасна апаратура: ультразвуковий апарат, апарат для приготування кисневої суміші, інгалятор аерозольний, інгаляційно-стаціонарна установка.

Діти проходять курс лікування у терапевтичному та дефектологічному кабінетах, реабілітаційній кімнаті для фізичного розвитку, тренажерних та ігрових кімнатах, лікувально-фізкультурній кімнаті, де проводяться лікувальний масаж, лікувальна фізкультура та цікаві рухливі заняття.

Із вихованцями постійно проводять фізкультурні заняття, заняття з сенсорики, вихованці оволодівають основами малювання і ліплення, відбувається їх соціальна адаптація. Силами вихователів і медперсоналу 192 підопічні пройшли повний курс реабілітації і 83 дітей покинули заклад із покращенням фізичних і розумових здібностей.

Загалом на Дніпропетровщині працюють 5 дитячих будинків-інтернатів системи соціального захисту населення, у яких на повному державному забезпеченні перебувають 618 дітей з обмеженими фізичними можливостями, із яких 20 дітей-сиріт, 324 дітей, позбавлених батьківського піклування. Всі вони отримують необхідне лікування та реабілітацію.

За інформацією Департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу